featured

Genel Başkan Yardımcımız Murat YILDIZ; Sağlık Sen Amerika’yı Yeniden mi ? Keşfediyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Liyakat-Sen Genel Başkan Yardımcısı Murat YILDIZ açıklamalarda bulundu;

YILDIZ ; 28.04.2021 tarihinde yapılan Sağlık Bakanlığı ve Sağlık -Sen arasında yapılan görüşme sonrası KİK toplantı sonrasında açıklamada bulunan

Sayın Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih DURMUŞ ”un sosyal üzerinden yapmış olduğu açıklanması üzerine haber sitemize açıklamada bulundu

Sağlık Liyakat- Sen Genel Başkan Yardımcısı YILDIZ Sağlık Sen Genel Başkanı Semih DURMUŞUN ‘un sosyal medya üzerinden yapmış olduğu açıklamada

28.04.2021 tarihinde yapılan Sağlık Bakanlığı ve Sağlık -Sen ile yapılan görüşme detaylarında ise

  • KİK toplantısında, beş yaşından küçük çocuğu bulunan kadın personelin il içi geçici görevlendirilmesi ile birlikte 112 birimlerinde süt izninde bulunan ve doğum yapan personelin isteği dışında geçici görevlendirilmesi konuları istişare edildi.
  • Toplantıda, tam kapanma kararı doğrultusunda aynı kurumda çalışan eşlerin nöbetlerinin düzenlenmesi ve okul öncesi eğitim-öğretim kurumlarının kapatılmasından dolayı oluşacak mağduriyet gündeme getirildi.
  • Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından iptal edilen mesai saatleri dışında ve hafta sonu acil servise hizmet veren röntgen ve laboratuvar çalışanlarının yüzde 50 artırımlı nöbet ücretinden yeniden yararlanabilmesi için çalışma yapılması gerektiği toplantıda değerlendirildi.
  • Tek birimli aile sağlığı merkezlerindeki aile hekimi ve aile sağlığı çalışanları, 7 gün üzerinde yıllık izin kullandıklarında, ücretlerinden kesinti olmaması için mevzuat çalışması yapılması kararlaştırıldı. bu görüşme sonunda Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavlarının düzenli aralıklarla tekrarlanması ile 15 Mart – 9 Nisan tarihleri arasında yapılan Görevde Yükselme sözlü sınavına katılanlara ve Unvan Değişikliği sözlü sınavına katılacak personele yol harcırahı verilmesi karara bağlandığını sanki yani bir kazanılmış gibi açıklamada bulunun Sayın Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih DURMUŞ ”a Sağlık Sen “Amerika’yı yeniden mi keşfetti” cümlesi yerinde olacaktır.
  • Burada enteresan olan şudur ki sanki yeni bir kazanım sağlanmış gibi açıklamada bulunmasını gerçeklerle bağdaşmamaktadır. 15 Mart – 9 Nisan tarihleri arasında yapılan Görevde Yükselme sözlü sınavına katılanlara ve Unvan Değişikliği sözlü sınavına katılan, il dışından gelen sağlık çalışanlarımızın yol harcırahı zaten bağlı bulundukları kurumlar tarafından yapılmıştır.

Sağlık Liyakat Sen Genel Başkan Yardımcısı Murat YILDIZ ; Sağlık Çalışanlarımızın haklı taleplerini yıllardır gündeme getiren Sağlık- Sen maalesef bir türlü çözüme kavuşturulması noktasında bir kez daha sınıfta kalmıştır.

Pandemi boyunca her türlü büyük bir özveri ile hayatları uğruna önce insan Sağlığını düşünen sağlık çalışanlarımız haklı talebelerini KİĶ toplantısında gündeme getirip eli boş kalkan ve yetkiyi etkiye dönüştüremeyen bir sendikacılık sergilemiştir. Dedi.

Genel Başkan Yardımcımız Murat YILDIZ; Sağlık Sen Amerika’yı Yeniden mi ? Keşfediyor!
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!