featured

KAMU ÇALIŞANLARININ KAMU PERSONELİ DANIŞMA KURULUNDAN BEKLENTİSİ

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu hükümleri uyarınca 2020 ve 2021 yılları için kamu görevlilerinin geneline ve hizmet kollarına yönelik, 01/8/2019-20/8/2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen toplu sözleşme görüşmelerinde ,taraflar arasında toplu sözleşme imzalanamaması üzerine,  Kamu Görevlileri Hakem Kuruluna intikal ettirilmiş. Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’da  Hükümetin verdiği oransal zammın aynısını vermişti. Yani 2020 için 4+4, 2021 için de 3+3 zam oranını onaylamıştı,  2020 ve 2021 yılları için kamu görevlilerinin geneline ve hizmet kollarına yönelik toplu sözleşme görüşmelerinde ,Kamu çalışanları adına özlük hakları ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi adı altında yetkili konfederasyon Genel Başkanı 600 küsür madde üzerinde mutabık kalındığını ,dolayısıyla kamu çalışanları adına ciddi bir kazanım sağlandığını ifade ermiştir.

Yetkili konfederasyon toplu sözleşme masasını terk ettiği için Çalışma Bakanı, Üzerinde mutabakat sağlanan 600 maddeyi hiçe sayarak sözde bu kazanımları uzlaşma kuruluna sevk etmediğinden dolayı kamu çalışanlarının özlük hakları ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi adına kaybı olmuştur.

TALEBİMİZ;

Yetkili Sendikalar ve Konfederasyonun Kamu Danışma Kurulu Toplantısına sözde çalışanların özlük hakları ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi adı altında kazandıklarını söyledikleri 600  küsür kazanımın hayata geçirilmesini ve bu kazanımların madde madde kamuoyunla   paylaşılmasını talep ediyoruz.

Sağlık Liyakat- Sen

KAMU ÇALIŞANLARININ KAMU PERSONELİ DANIŞMA KURULUNDAN BEKLENTİSİ
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!