Genel Başkandan Mesaj

Değerli Arkadaşlar; Sağlık Liyakat-Sen 17 Nisan 2019 tarihinde siyasetten uzak, tarafsız, sağlık ve sosyal iş kolunda yeni bir sendikal anlayış ile kurulmuştur. Maalesef sağlık ve sosyal hizmet iş kolunda birçok sorunların kelimelerden öteye gitmemesi hayal kırıklığına neden olmuştur. Sağlık ve Sosyal Hizmet çalışanların sorunları benimsenmesi ve çözüme kavuşturulması artık elzem bir hal almıştır. Sendikalar öncelik olarak iş kollarında çalışanların haklarını gözetmek ve sorunların çözümü konusunda çalışmalar yaparak ilgili makamlara sunmak ile görevliyiz.

Sendikayı, kısa anlamda ifade edecek olursak: Çalışanlarımızın haklarını arayan ve koruyan düzenli bir sistemdir. Bu sistemi kontrol eden ve başında olan tüm görevli arkadaşlarımız; faaliyet gösterdikleri işkolundaki çalışanların haklarını savunmakla görevlidirler.

Sivil toplumun en önemli araçlarından biri olan STK’lar: Siyasal toplum (devlet) ile sivil toplum (millet) arasındaki ilişkilerin düzenlenmesinde en önemli toplumsal örgütlenmedir.

Sivil toplum örgütleri, bu süreçte kamuoyu adına gördüğü eksiklik ve noksanlıkları eleştirel bir üslupla hükümetle paylaşmakla yükümlüdür.

Sivil toplum kuruluşları, Türk milletinin manevi ve kültürel dinamiklerine dayanmalı ve yerine getirdikleri işlevin bir ahlakı çerçevesinde ruh kazanması için, insan hizmetini merkeze alan bir anlayışı esas almalıdır.

Değerli arkadaşlar, sözlerimi bitirirken, Sağlık Liyakat- Sen olarak, sorunların çözümünde yönetim kadromuz ile gece gündüz demeden çalışmalara devam edeceğimizi belirtir; siz değerli arkadaşlarıma saygı ve sevgilerimi sunar, sağlıklı günler dilerim.

                                       Genel Başkan
                                  Mehmet DEMİREL

Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!