featured

6 Aralık Diş Teknisyenleri Günü Kutlu Olsun

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetinin Vazgeçilmez Parçası olan Tüm Diş Teknisyenlerimizin 6 Aralık Diş Teknisyenleri Günü Kutlu Olsun…

Türkiye’de son yıllarda ağız ve diş sağlığı merkezleri giderek çoğalıyor ve gelişiyor ve Türkiye’de 14 ağız ve diş sağlığı hastanesi ile 134 ADSM bulunmakta ve on binin üstünde diş teknikeri, teknisyeni ve yardımcı hizmetli çalışmaktadır.

Çalışanlar bir çok enfeksiyon hastalığı riski ile karşı karşıya kalmaktadır. Diş protez yapımında kullanılan malzemelerin bir çoğu kanserojen madde içermektedir. Diş protezlerinin parlatmasında kullanılan toz ve kimyasallarla gelişebilen tedavisi olmayan silikozis meslek hastalığına yol açmaktadır.

Bu sebeple Diş Teknisyenlerinin meslek hastalıkları ciddi olarak ele incelenerek gerekli önemler alınmalıdır.

Sağlık Liyakat-Sen olarak Ağız ve Diş Sağlığı hastanelerinde ve ADSM’lerde Çalışan tüm personelin her zaman yanındayız ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi için mücadele etmekteyiz.

6 Aralık Diş Teknisyenleri Günü Kutlu Olsun
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!