featured

Bakan Koca’ya teşekkür eden Demirel’<>

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlıkçıların Sesi/HABER MERKEZİ

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (SAĞLIK LİYAKAT-SEN) Genel Başkanı Mehmet DEMİREL, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın mektubuna teşekkür ederek, “Göndermiş olduğunuz nazik mektubunuz için şahsım, sendikam ve tüm sağlık çalışanları adına teşekkürlerimi bir borç bilirim.” dedi.

39 Branş sağlık profesyonellerinin yaşadığı tüm sorunların ve çözümünün de belli olduğuna dikkat çeken Demirel, sağlık Çalışanları adına sendikalarının talep ve isteklerini sıralayarak, sağlık emekçilerinin sahada yaşadıkları sıkıntıların bir an önce çözülmesini talep etti.

Sağlık Liyakat-Sen Genel Başkanı Mehmet DEMİREL, sağlık çalışanları ve sendika adına taleplerini şöyle sıraladı.

1-Ocak 2022 tarihinde tabip dışı çalışanların ek ödemelerine yapılan %20′ lik zamdan sağlık bakanlığında çalışan tabip dışı çalışanlar faydalandırılmamıştır. 14 Mart tıp Bayramı öncesinde Sayın Bakanımızdan, Bakanlık merkez teşkilatında çalışan tabip dışı personellerin tamamını kapsayacak şekilde, sabit ödemelerine % 20 ‘lik  iyileştirmenin yapılmasını,

2- Mart 2022 tarihinde istihdam edileceği duyurulan 10 bin sağlık çalışanı alımında %70’inin ebe ve hemşirelerden oluştuğu, önceki alımlarda da aynı oranda alım yapıldığı açıkça görülmektedir. Sayın Bakanım, sizin de mektubunuzda zikrettiğiniz kalan 37 branş için alınacak sayı yaklaşık 3 bin kişiye tekabül etmektedir. 37 Branş dağılımına baktığımızda bazı branşlara beşer onar kişi düşerken bazı branşlarda hiç bir alım olmaması yeni mezunların heveslerini kırmaktadır. Bu durum, yeni açılan sağlık lisans ve önlisans bölüm mezunlarının kendilerini değersiz hissetmelerine neden olmaktadır.

3- Her yıl, 14 Mart Tıp Bayramında verilmek üzere 3000 TL bayram ikramiyesi ödenmesini,

4- Yerel yönetimlerin inisiyatifine bırakılmadan, özellikli diğer kamu personelleri gibi sağlık personellerinin de ulaşımdan ücretsiz faydalandırılması,

5- Bakanlık, Sağlık Müdürlüğü ve hastanelerde geçici görevle ya da birer haftalık kurs ve sertifikalarla ebe – hemşire kadrosunda çalışan arkadaşlarımız aslı görevlerine döndürülürse,  meslek tanımı yapılmış sağlık lisans veya ön lisans bölüm mezunlarına alan açılmış olur. Buralardan mezun olduktan sonra iş arayan ve boşluğa düşen meslektaşlarımızın sıkıntıları bir an önce giderilmiş olacaktır,

14 Mart tıp bayramının başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm halkımıza ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ederim.

https://saglikcilarinsesi.com/2652-2/

Bakan Koca’ya teşekkür eden Demirel’<>
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!