GAZİANTEP İL TEMSİLCİMİZ Ayşe BALTACI KOYUNCU GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ( Sağlık Liyakat -Sen) Gaziantep İl Temsilciğine layık gören, başta Genel Başkanımız Mehmet DEMİREL olmak üzere, tüm genel merkez yöneticilerimize en samimi duygularımla teşekkür ediyorum.
Sağlık Liyakat- Sen 17 Nisan 2019 tarihinde siyasetten uzak, tarafsız, sağlık ve sosyal iş kolunda yeni bir sendikal anlayış ile kurulmuştur. Maalesef sağlık ve sosyal hizmet iş kolunda birçok sorunların kelimelerden öteye gitmemesi hayal kırıklığına neden olmuştur. Sağlık ve Sosyal Hizmet çalışanların sorunları benimsenmesi ve çözüme kavuşturulması artık elzem bir hal almıştır. Sendikalar öncelik olarak iş kollarında çalışanların haklarını gözetmek ve sorunların çözümü konusunda çalışmalar yaparak ilgili makamlara sunmak ile görevliyiz. Yıllardan beri çözümü bekleyen, 3600 ek düzenlenmesi, görev tanımı olmayan yardımcı hizmetliler özlük ve sosyal haklardan mahrum bırakılmış, günümüz koşullarında ise yapmış olduğu görevleri taşeron firmalar aracılığıyla hizmetler aksamadan devam etmiş, çıkan Kanun Hükmünde Kararname ile taşeron’daki çalışanlarımızla sınavsız sözleşme imzalanmış, yardımcı hizmetli kadrosu bu anlamda miadını doldurmuş, yardımcı hizmetli kadrosunun sınavsız olarak Genel İdari Sınıfı’na geçirilmesi ile adalet yerini bulacaktır. 
Unutulmamalıdır ki sağlık işi ekip işidir. Bütün unvanlar birbirine bağlantılıdır. Doktorun sağlık çalışanlarına nasıl ihtiyacı varsa sağlık çalışanlarının doktora ihtiyacı vardır.  Bu mesleklerin birbirinden ayırt edilmesi kabul edilir bir durum değildir. Döner sermayeden diğer sağlık çalışanlarında dahil edilmesi gerekmektedir.112, yoğun bakım, radyoloji, nöbet ücretleri yeniden günümüz koşullarına göre revize edilmelidir. Sağlık Liyakat- Sen olarak sorunların çözümünde yeni yönetim kadromuz ile gece gündüz demeden çalışmalara devam edeceğiz”

Gaziantep İl Temsilcisi
Ayşe BALTACI KOYUNCU

GAZİANTEP İL TEMSİLCİMİZ Ayşe BALTACI KOYUNCU GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!