featured

İSTİKLAL MARŞI ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY’UN 84.ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE RAHMETE ANIYORUZ

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTİKLAL MARŞI ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF
AKİF ERSOY’UN 84.ÖLÜM YILDÖNÜMÜ
20 Aralık 1873-27 Aralık 1936

İstiklal Marşı’mızın ve Safahat’ın unutulmaz şairi Mehmet Akif Ersoy, aziz milletimizin destan yazdığı istiklal mücadelemize tüm ruhuyla, tüm benliğiyle katılmış, sözleriyle, şiirleriyle milletimizin hislerine tercüman olmuş, en zor gününde milletimize umut aşılamıştır.
Vatanına, milletine duyduğu derin bağlılık ve sevgiyle kaleme aldığı İstiklal Marşımızı milletimize hediye eden büyük şairimiz Mehmet Akif Ersoy, “Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” diyerek de, istiklal mücadelesinin ve ödenen bedellerin büyüklüğünü dile getirmiştir.
Söyledikleri ve yaşadıklarıyla bir bütünlük arz eden Mehmet Akif ERSOY, vatan millet sevgisi ve mücadele azmi ile örnek bir şahsiyet olarak gönüllerimizdeki yerini yücelterek korumaya devam edecektir. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin milli ve manevi değerlerimize bağlı nesiller olarak yetişmesi için Mehmet Akif’in eserlerini iyi anlamak, gelecek nesillere aktarmak büyük önem taşımaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy’u, vefatının 84. Yıldönümünde saygı, minnet ve rahmet duygularıyla anıyoruz…”

İSTİKLAL MARŞI ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY’UN 84.ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE RAHMETE ANIYORUZ
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!