featured

KAMU DIŞI SAĞLIK ÇALIŞANLARIN 2020’DEN BEKLENTİLERİ!!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan kurum eğitimlerini tamamlamış , 5258 sayılı Aile  Hekimliği Kanununa tabi olarak 5 bin civarında Att, Hemşire, Sağlık Memuru  aile sağlığı çalışanı kamu personeli olarak sağlık kurumlarında büyük özveri ile görevlerini yapmaktadırlar.

Maalesef ; İş güvenceleri ,Yer değişikliği hakları, iş sonu tazminatları, refakat izinleri, vatani görevlerini yerine getirmek üzere çalıştığı kurumdan ayrılan sözleşmeli sağlık personeli, askerlik süresi boyunca sözleşmelerin dondurulmaması nedeni ile sözleşmenin sona erdirilmesi gibi sorunlarla karşılaşmaktadırlar.

Yıllardır özlük haklarında düzenleme yapılmayan kamu personeli olmayan aile sağlığı çalışanları, çalışma alanlarında yalnızlığa itilmiş ve  psikolojik olarak yıpranmışlardır.

2020 yılına gireceğimiz bu günlerde 5258 saylı Aile Hekimliği Kanuna tabi olarak 5bin 600 civarında sağlık çalışanlarımızın sorunları noktasında adımların atılması, yeni yönetmelik hazırlanarak güvence altına alınması kaçınılmaz bir hal almıştır.

Bu vesile ile yeni yılda tüm sağlık çalışanlarına ; Sevdiklerinizle Sağlıklı ,Huzurlu, Mutlu bir ömür dilerim.

Naciye BAYRAM

Eğitim ve Sosyal İşler

Genel Başkan Yrd.

KAMU DIŞI SAĞLIK ÇALIŞANLARIN 2020’DEN BEKLENTİLERİ!!
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!