featured

KOYUNCU ; Masa başında görev yapan tüm sağlık meslek mensupları sahada asli görevlerine dönmelidir.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gaziantep İl Başkanı Ayşe BALTACI KOYUNCU  gundem ile açıklamada bulundu yapmış açıklamada ; Covid-19’un bulaş etkisi, tüm dünyada tekrardan gözle görünür bir şekilde artmaya devam etmektedir.
Bu nedenle pandemide büyük özveri ile gecesini gündüzüne katarak hayatları uğruna mücadele eden sağlık çalışanlarımızın emekleri ve alın terleri karşılıksız kalmamalıdır.
1 Haziran 2020 tarihi itibariyle normalleşme süresiyle Sağlık kurumlarında emekli olan personelin sayısının fazla olmasından dolayı şu an görevde çalışan sağlık çalışanlarımızın omuzlarına ekstra yük getireceği aşikârdır.
Bundan daha önce Sağlık Bakanımıza yapmış olduğumuz talebimizi yenilemek istiyorum. Sayın Bakanımdan Sağlık Bakanlığı ve Bakanlığa bağlı tüm kurum ve kuruluşlarda idari kısımda çalışan Doktor, Ebe, Hemşire, Radyoloji teknisyenleri vb. asli görevlerine dönmeleri pandemi döneminde iş yükünü azaltacaktır.
Öğretmen ve imamlar pandemide tüm sosyal ve ekonomik kazanımlarını muhafaza ettiler. Yani Mart ayından sonra öğretmenler ek ders ücretlerini sanki okullar açık ve derse girmiş gibi alıyorlarsa neden sağlık çalışanı ek ödemesi şarta bağlıdır? Şu kadar hasta bakarsanız, yatırırsanız vb. döner sermayeden faydalanırsınız şeklinde bir çifte standarda bağlı olarak ek ödeme hesaplanıyor. Bu ek ödemede sadece doktor baz alınarak ödeniyor tabip dışı personele sabit dışında ek ödeme yapılmıyor. Pandemi ek ödemesi tüm personele branş ayırt etmeksizin tek ödeme şeklinde yapılmalıdır.
Pandemi ek ödemesi tüm sağlık çalışanlarını ve genel idare çalışanlarını da kapsayacak şekilde tek bir ödeme şeklinde yapılmalıdır. Tabip eksenli olarak ödenen pandemi ödemesini tabip dışı personeli adeta yok hükmünde yani dolgu malzemesi olarak gören anlayışı reddediyoruz. Hastanede görev yapan istisnasız tüm personel de en az hekimler kadar risk altında olduğundan pandemi de yapılacak ek ödemenin tüm personeli kapsayacak şekilde uygulanmasını Sağlık Liyakat-Sen olarak talep ediyoruz.tüm sağlık çalışanlarımızın sesi olma noktasında herplatforumda mücadelemizi etkin bir şekilde sürdürüyoruz.

KOYUNCU ; Masa başında görev yapan tüm sağlık meslek mensupları sahada asli görevlerine dönmelidir.
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!