featured

Maaş Promosyonundan Memurun Kaybı 1 Yılda 9 Kat Oldu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Liyakat Sen Genel Başkanı Mehmet Demirel Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu maaş promosyonu anlaşması örneğini vererek ilginç bir tespitte bulundu.

Genel Başkan Demirel Yaptığı Açıklamada:

2021 yılı Temmuz ayında Türkiye ilaç ve tıbbi cihaz kurumu (titck) maaş promosyonu anlaşmasını 4 yıllığına imzalamıştır. Kişi başına promosyon ücreti 4680 liraya dağıtılmıştır. Bir yıl sonra aynı banka bir başka kamu kurumunda Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 36 aylık maaş promosyonu anlaşması ile başına 31.100 lira dağıtmak suretiyle; titck’da çalışan kamu çalışanları aylık 95 lira promosyon parası almırken, Eskişehirdeki kamu çalışanları aylık maaş promosyonu anlaşması ile 865 lira para almaktadır.

Böylece bir yıl içinde her iki kamu kurumu çalışanları arasında oluşan maaş promosyonu farkı tam 9 oluşmuştur.

Mehmet Demirel açıklamasında, “Kadük kalan Banka promosyon anlaşmalarının günün şartlarına göre güncelleme yapılmalıdır. Maaş promosyon anlaşmasını günün şartlarına uygun revize etmek istemeyen bankaların promosyon anlaşması kamu kurum yetkilileri tarafından tek taraflı fesih edilerek, bir başka banka ile yeniden promosyon anlaşması yapılarak, ilgili bankanın dağıtmış olduğu miktar yeni anlaşma imzalanan banka aracılığıyla ödenerek ilgili bankanın zararı tazmin edilerek, yeni anlaşmada anlaşılan miktarın kalan kısmı kamu çalışanlarının hesaplarına yatırılmak suretiyle “MAAŞ PROMOSYONU YAPILANDIRMASI” yapılmalıdır. Aynen banka borcu yapılandırılması gibi, maaş promosyonu yapılandırılmasının önü açılmalıdır.” dedi.

Demirel ayrıca, Maaş promosyonu anlaşması gerektiği taktirde ilgi kurum amirleri tarafından kamu çalışanın lehine tek taraflı fesih yetkisi verilmesi gerektiğini ifade etti.

Memur maaş promosyonlarında bir yıl içinde tam 9 kat fark oluştu, geçen yıl 4.500 TL promosyona imza attıran aynı bankalar bugün 34.000 liraya maaş promosyonu anlaşmasına imzalıyorlar.

https://www.saglikpersonelihaber.net/ekonomi/maas-promosyonundan-memurun-kaybi-1-yilda-9-kat-oldu-h18351.html

Maaş Promosyonundan Memurun Kaybı 1 Yılda 9 Kat Oldu
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!