featured

Memura Zam Var mı? Yok mu?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Liyakat-Sen Genel Başkan Vekili Murat YILDIZ yapmış olduğu açıklamada Memur ve memur emeklisine Zam var mı? Yok mu? Artık sonuca kavuşturtulmalıdır, diyerek ifadelerine devam etti

Her gün hükümet tarafından memur ve memur emeklilerimize zamla ilgili farklı açıklamalar gelmeye devam ediyor geçmişe gittiğimizde AK Parti Grubu adına Bütçe görüşmelerinde konuşan, Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş yaptığı konuşmada “Tüm memur ve emeklilere yüzde 30-35 seviyelerinde maaşlarını artırma kararı aldık. Ayrıca sadece zammı doktorlara değil, sağlık çalışanlarımıza da bunu teşmil ederek yolumuza devam ediyoruz. Sadece çalışanlara değil, emeklilere de bunu vererek yolumuza devam ediyoruz. Nihayetinde bütçe konuşuyoruz, babamızın malını vermiyoruz, cebimizdeki şahsi paramızı vermiyoruz. Bu milletin imkanlarını, bu milletin insanlarına, bu helal bütçe oluşan payların bir kısmından ayırarak milletimize veriyoruz”. açıklaması ile memur ve memur emeklisine yapılacağı ifade etmişti.

Ardından sağlık çalışanlarımıza Cumhur Başkanımız ve Sağlık Bakanımız tarafından Mecliste ayak üstü yapılan açıklamada Sağlık çalışanlarımıza müjde olarak verilen uzman ve Pratisyen hekimlerimize 2500 ile 5000 TL arasında bir zam yapıldığı kamuoyuna duyurulmuştu.

Maalesef tüm sağlık çalışanlarımızı kapsamaması sebebiyle tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak bir çalışmanın başlatıldığı aynı hafta içerisinde perşembe Günü, bilgilendirme anacıyla tüm millet vekillerine katılımın sağlanması için bilgilendirme mesajı atıldığı Cuma günü ise sabah saatlerinde sağlık bakanı, Maliye bakanı ve Ak Parti Grup başkan vekilinin mecliste görüşme öncesi yaptıkları toplantıda sağlık çalışanları için yapılacak olan mali hakların tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde verilmesi amacıyla ileri bir tarihe ertelendi.

Ardından Bir gün sonra memur sen genel başkanı yaptığı basın açıklamasında çalışma bakanıyla görüşeceklerini ve 6.dönem toplu sözleşmelerine ek protokol olarak tüm memurlara ek zam talep edeceklerini ve o dönemde hükümet tarafından %30,35 zam verilmesi haline davul zurna ile karşılayacaklarını ifade etti.

Ak Parti Grup başkan vekili Mehmet Emin AKBAŞOĞLU ise Memurlarımız enflasyon farklarını ve diğer meselelerine dair 2 hafta önce memur sen genel başkanı ile görüşmek suretiyle de çalışma bakanımız bütçe görüşmeleri akabinde bunların ele alınıma dönük bir takvim belirlemişlerdi ve takvim işleyecek. 3600 ek göstergeden sonra, memur ve memur emeklisinin durumu ele alınarak burada gerekli iyileştirmeler yapılacak. demişti.

Maliye bakanımızın katıldığı bir Tv programında spiker soruyor memura zam yapacak mısınız?

Sayın Bakanımız; biz Memura zam yaptık, onlar zaten bize teşekkür ediyor dedi.

Bütün bu açıklamalardan sonra Sağlık Liyakat Sen olarak soruyoruz. uzun süreden beri gündemi meşgul eden memur ve emeklisine sözde yapılacağı ifade edilen zam gerçekten Var mı? Yok mu? bu kafa karışıklığı biran evvel giderilmeli kamu çalışanlarının beklentilerinin somut adımlar atılarak nihai çözüme kavuşturulmalıdır. Dedi.

Memura Zam Var mı? Yok mu?
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!