featured
  1. Haberler
  2. Gündem
  3. ONLAR SINAVI SAHADA VERİYOR , GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞKLİĞİ SINAVSIZ YAPILMALIDIR. KİMLERİ RAHATSIZ ETTİ …

ONLAR SINAVI SAHADA VERİYOR , GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞKLİĞİ SINAVSIZ YAPILMALIDIR. KİMLERİ RAHATSIZ ETTİ …

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ONLAR SINAVI SAHADA VERİYOR , GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞKLİĞİ SINAVSIZ YAPILMALIDIR.
KİMLERİ RAHATSIZ ETTİ …

3 aya yakındır tüm kamu kurum ve kuruluşlar Covid 19 salgınında büyük bir özveri ile mücadelelerini sürdürüyorlar ve sürdürmektedir.
Kurumların başında ise Kahraman Sağlık Camiyasi gelmektedir.
Bu savaş sürecinde etkilenen , hayatlarını kaybeden Sağlık Çalışanlarımız oldu maaalesef, herzaman dualarımızda ve kalbimizde olacaklar. Ruhları şad olsun.
Salgın süresince 7 bine yakın tüm sağlık çalışanlarımız etkilendi, bu süreçte etkilenmeye de devam edecektir.
Hayatlarını feda etmek uğruna yılmadan büyük bir aşk ile bu zor sürecin üstesinden gelecekler.
Sağlık Çalışanlarımız Türkiye’ye Nefes olurken Sivil Toplum Kuruluşlarına da büyük görevler düşmektedir.
Sağlık Çalışanlarımızın taleplerini iletmek , yetikililere bildirmek , çözüm noktasında develtimiz ile birlikte taşın altına elimizi koymanın zamanı gelmiştir.
Sağlık Liyakat-Sen olarak 04/05/2020 tarihinde kaleme aldığımız, Sağlık Bakanımıza Açık Mektubunda sağlık çalışanlarımızın talepleri dogrultusunda bir defaya mahsus verilmesini istediğimiz Sınavsız bir şekilde Görevide Yükselme ve Unvan Değişikliği telebimiz sağlık çalışanlarımız nezdinde olumlu ve heycanla karşılanmıştır.
06.05.2020 tarihinde ise Sağlık Sen Genel Başkan Sayın: Semih DURMUŞ ‘un da destekleri ile “ONLAR SINAVI SAHADA VERİYOR , GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞKLİĞİ SINAVSIZ YAPILMALIDIR”. etiketiyle Twiitter, Soysal platformda paylaşmak suretiyle bizimle aynı görüşleri paylaşarak cefakar sağlık çalışanlarına sınavsız bir şekilde Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliğinin verilmesini talep etmişlerdir.
Sayın ; Genel Baskanı Semih DURMUŞ’a ve Yönetimine Sağlık Liyakat Sen olarak teşşekür borç biliriz.
Ancak Sağlık Sen de yıllardır yönetim şube yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan kendi genel merkezin Onlar Sınavı Sahada Veriyorlar … etiketinin altina yapmiş oldugu yorum tüm sağlık çalışanlarımızı üzmüştür.
kendi genel merkezinin görüşüne bile muhalefet etmiştir.
Biyolog kadrosunda görev yaparken iken sendika şubesi yonetimine seçilmiştir. Sendikasının gücüyle Bakanlıkta Daire Başkanlığı görev yapmaktadır. Cumhurbaşkanlığında ise geçiçi görevle ek ödenmeden faydalanmak için Sağlık işlerinde Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır.
Buradan o yetkiliye soruyoruz; Daire başkanlığına atanırken hangi EHLİYET ve LİYAKAT sınavına tabi tutularak Daire Başkanlığına kadrosuna atandınız?
Hemşire kadrosunda görev yapan eşiniz hastanede hastane müdürlüğü görevine getiriliken hangi ehliyet ve liyakat imtahanina tabi tutularak hastane müdürlüğü kadrosuna atanmıştır?
Atandığınız Daire Başkanlığına birgun bile gorev yapmadan Daire Başkanlığını özlük ve mali haklarından faydalanırken bunu kendinize hak görüyorsunuz?
örnek verecek olursak; Hizmetli kadrosunda çalışan, ehliyeti oldugu için kurum amirleri onayı ile görevlendirilerek fiilen şoförlük görevi yapan arkadaşlarımıza Yardımıcı Hizmetli kadrosu yerine sınavsız şoförlük kadrosu verilmesi neticesinde alacağı 3 kuruşluk ek ödeme sizi neden bu kadar rahatsız etti? kendinize hak gördüğünüzü neden başkasına çok görüyorsunuz?
Bizi şahsen üzen yetkili sendikada yönetici pozisyonda görev yapıyor olmanızdır.
Hor gördüğünüz yardimci hizmetli, şöför kadrosunda calisan üyelerinizin maaslarindan kesilen sendika aidati kesintisinden almış olduğunuz huzur hakkı ücreti almanız sizi rahatsiz etmiyor mu?

Mehmet DEMİREL
Sağlık Liyakat-Sen
Genel Başkanı

ONLAR SINAVI SAHADA VERİYOR , GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞKLİĞİ SINAVSIZ YAPILMALIDIR. KİMLERİ RAHATSIZ ETTİ …
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!