featured

Sağlık Bakanlığı 17 bin personel atamaları ne zaman yapılacak? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığı bünyesine alınacak 17 bin sözleşmeli personel alımı ile ilgili vatandaşların araştırmaları devam ediyor. Bilindiği üzere Sağlık Bakanlığı’na bağlı 29 bin personel atamalarında ikinci etap için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Daha önce 12 bin atama gerçekleşmişti. Gözler şimdi yapılacak olan 17 bin personel alımına çevrildi. Müracaatlarını tamamlayan bireyler atama takvimlerini merakla bekliyorlar. Peki, Sağlık Bakanlığı 17 bin personel atamaları ne zaman yapılacak?

Sağlık Bakanlığı Personel atamaları ile ilgili geri sayım başladı. 2019 yılı içerisinde atamaları yapılması beklenen 17 bin Sağlık Personeli ile ilgili Bakan Koca açıklamalarda bulundu. Atama tarihleri ile ilgili detayları paylaşan Koca’nın açıklamalarından sonra on binlerce adayın bekleyişi arttı. Peki, Sağlık Bakanlığı 17 bin personel atamaları ne zaman yapılacak? İşte bu sorunun yanıtı…

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ATAMALARI NE ZAMAN?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bakanlık olarak 17 bin 689 atama ile ilgili hazırlıkları tamamladıklarını bildirerek, ilgili talebin Cumhurbaşkanlığına gönderildiğini, karar çıktığında kılavuzun yayımlanacağını söyledi.

Koca, TBMM’de gazetecilerin soruları yanıtladı.

Sağlık Bakanlığındaki atamalarla ilgili Koca, “17 bin 689 atama ile ilgili hazırlıklarımızı yaptık. Hangi bölümlere kaçar kişi alınmasıyla ilgili de talep, Cumhurbaşkanlığımıza gönderildi. Zannediyorum önümüzdeki haftalar orada değerlendirilip karar çıktığında da kılavuz yayımlanmış olacak. Aralıkta yayınlanır diye ümit ediyorum.” diye konuştu.

12 BİN PERSONEL ATAMASI YAPILDI

KPSS 2019/4 puanı ile tercih işlemlerini gerçekleştiren adaylardan 7 bin 165’i lisans, 2 bin 592’si ön lisans, 2 bin 243’ü de ortaöğretim mezunları arasından alındı.

6 bin 835’i hemşire, bini ebe ve 3 bini sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi gibi unvanlarda atama yapıldı.

Yerleştirmesi yapılan sözleşmeli sağlık personelinin 10 binini yataklı tedavi kurumlarında, binini temel sağlık hizmetlerinde, binini de acil sağlık hizmetlerinde görevlendirecek.

 

Sağlık Bakanlığı 17 bin personel atamaları ne zaman yapılacak? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı!
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!