featured

Sağlık Bakanlığı 2 il müdürünü görevden aldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığı 2 ilin sağlık müdürünü görevden aldı

Tunceli İl Sağlık Müdürü Dr. Sercan Özaydın görevden alındı.

Tunceli İl Sağlık Müdürü Dr. Sercan Özaydın görevden alındı.  Özaydın’ın, Cuma günü görevden alındığı ancak yazısının akşam saatlerinde Tunceli’deki sistemde görüldüğü  öğrenildi.

2017 yılında Tunceli’ye Sağlık Müdürü olarak atanan Özaydın, bir süre Halk Sağlığı Müdürlüğü görevini de birlikte yürüttü.

2017 yılında Tunceli’ye atandı

Tunceli’ye 2017 yılında Sağlık Müdürü olarak atanan Dr. Sercan Özaydın görevden alındı. Cuma günü görevden alınan Özaydın’ın yazısının önceki akşam sistemde görüldüğü öğrenildi. Özaydın, ilimize atandığı yıl Sağlık Müdürlüğünün yanı sıra bir süre Halk Sağlığı Müdürlüğü görevini de yürüttü.

Dr. Sercan Özaydın Kimdir?

1982 yılında Elazığ’da doğdu. 2001 yılında Elazığ Anadolu Lisesi, 2007 yılında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Mecburi hizmet için atandığı Erzurum’da ve ilçelerinde, birinci ve ikinci basamak sağlık kurum ve kuruluşlarında hekimlik ve idarecilik yaptı. Yine Sağlık Bakanlığı’nın bünyesinde danışmanlık, eğitim ve koordinasyon hizmetleri kapsamında görevler aldı.

2017 yılında Tunceli’ye İl Sağlık Müdürü olarak atanan Özaydın, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Avar Görevden alındı, yerine Tekin atandı!

8 yıldan bu yana görev yaptığı Sağlık İl Müdürlüğü koltuğundan alınan Mehmet Sait Avar’ın yerine Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Cihat Tekin atandı. Eski İl Müdürü Avar’ın, sosyal paylaşım sitesinde görevden alınma yerine istifa demesi yorumlara yol açtı.

Diyarbakır’da 8 yıl boyunca İl Sağlık Müdürlüğü görevini yürüten pratisyen Dr. Mehmet Sait Avar, Sağlık Bakanlığı’nca görevinden alındı.

Avar’ın yerine, Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Cihat Tekin atandı.

Avar’ın görevden alınmasına rağmen kendi sosyal paylaşım hesaplarında istifa ettiğine yönelik açıklama yapması tepkiye yol açtı. Diyarbakır’da en uzun sağlık müdürü olarak görev yapan Avar’ın, görevde kaldığı dönemde, özellikle Sağlık Müdürlüğüne bağlı hastanelerde sık sık sağlık skandalları ile gündeme geliyordu.

diyarbakirgazete/tunceliemek

Sağlık Bakanlığı 2 il müdürünü görevden aldı
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!