featured

Sağlık Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği 2019 sınavı ne zaman?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2015 yılından beri Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı neden yapılmamaktadır? Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı ne zaman yapılacaktır? MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanagaoğlu tarafından Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavına ilişkin soru önergesi haberimizde..

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA 

Aşağıdaki sorularımın Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını saygılarımla arz ederim.
Tamer Osmanagaoğlu/ MHP İzmir Milletvekili

Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselmeve Unvan Değişikliği sınavları ile ilgili duyuruyu 18 Ekim 2016 tarihinde yayınlamış ve sınavin 12 Şubat 2017 tarihinde yapılacağını ilan etmiştir. 22 Ekim 2016 tarihinde Kamu Kurum ve kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarında Dair Genel Yönetmeliğinde bir değişiklik yapılarak tüm kadrolar için mülakat getirmiştir. Sağlık Bakanlığı 25 Ekim 2016 tarihinde makam onayı ile görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarını iptal etmiştir. Bakanlık yetkilileri mülakatla ilgili çerçeve yönetmeliğe uyum düzenlemeleri nedeniyle bu iptali yaptıklarına açıklamıştır. 31 Mart 2017 tarihinde Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde çerçeve yönetmeliğe uyum düzenlemeleri yapılmıştır. Bu düzenlemenin üzerinden 2 yıldan uzun bir süre geçmesine rağmen Sağlık Bakanlığı hala görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı için herhangi bir ilan yayınlamamıştır.

2015 yılında yapılan ve çalışanların beklentilerini karşılamaktan çok uzak kalan sinav da düşünüldüğünde Sağlık Bakanlığı personelinin bu konuda mağdur
edildiği ortadadır.

Bu kapsamda; 

1- 2015 yılından beri Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı neden yapılmamaktadır?

2- Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı ne zaman yapılacaktır?

3- Sözleşmeli yöneticiliği iptal ederek orta ve alt düzey yönetici atamalarını görevde yükselme sınavı ile yapmayı düşünüyor musunuz?

Kaynak : Kamubiz.com

Sağlık Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği 2019 sınavı ne zaman?
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!