featured
  1. Haberler
  2. Sağlık
  3. Sağlık Bakanlığı il dışı atama 2019 İl dışı tayin atama sonuçları sorgulama nasıl yapılır?

Sağlık Bakanlığı il dışı atama 2019 İl dışı tayin atama sonuçları sorgulama nasıl yapılır?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığı il dışı atama sonuçları binlerce sağlıkçı tarafından sıkça araştırılıyor. Sağlık Bakanlığı il dışı tayin sonuçlarını bugün açıkladı. Bakanlık sitesinden öğrenilecek olan il dışı tayin atama sonuçları haberimizde…

Sağlık Bakanlığı il dışı atama sonuçları bakanlık tarafından sonuçlandı. Şehir değişikliği için başvuruda bulunan 5 bin sağlık personelinin görev yeri belirlendi. Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinde Haziran dönemi isteğe bağlı iller arası yer değiştirme suretiyle atanma kurası duyuruldu.

SAĞLIK BAKANLIĞI İL DIŞI ATAMA SONUÇLARI 2019

2019 yılı Haziran dönemi isteği bağlı iller arası yer değiştirme suretiyle atanma kura sonuçları yayınlanmıştır.

SAĞLIK BAKANLIĞI İL DIŞI ATAMA LİSTESİ

 

İTİRAZ SÜRECİ

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, hesaplanan hizmet puanına itirazı olanlar veya başvurusu ret edilenler 17.06.2019 tarihinden itibaren 18.06.2019 tarihi saat 18:00’e kadar personel bilgi sistemi (PBS) üzerinden itiraz alınacaktır. Hizmet puanına itirazı olanlar, personel bilgi sistemi üzerinden doldurup kaydettikleri itiraz formunu imzaladıktan sonra taratarak, itiraz edilen hizmetlerini gösterir belgeleri ile birlikte aşağıda belirtilen elektronik posta adresine en geç 18.06.2019 tarihi saat 18:00’e kadar mail göndermeleri gerekmektedir.

İlan metninin 12. maddesi kapsamında eğitim kliniği bulunan eğitim ve araştırma hastanelerini tercih edenlerden, başvuru şartlarını taşımadığı tespit edilenlerin, ilan metninin 12. maddesinin B bendi gereği eğitim kliniği bulunan eğitim ve araştırma hastanesi tercihleri çıkarılmıştı. Bu hususda itirazları bulunanlarda personel bilgi sistemi (PBS) üzerinden itiraz gerekçesini yazıp kayıt ettikten sonra itiraz edilen belgeleri ile birlikte aşağıda belirtilen elektrobnik posta adresine en geç 18.06.2019 tarihi saat 18:00^kadar mail göndermeleri gerekmektedir.

26.06.2019 tarihindeki yerleştirme işlemi, itirazların değerlendirilmesinden sonra 01.06.2019 göre yeniden hesaplanan hizmet puanlarına göre yapılacaktır.

Elektronik posta adresi: kura.isleri@sağlık.gov.tr

Sağlık Bakanlığı il dışı atama 2019 İl dışı tayin atama sonuçları sorgulama nasıl yapılır?
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!