featured

Sağlık Bakanlığı personelinin idari izinleri yeniden düzenlendi.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Bilindiği üzerine;    Dünya  Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak kabul edilen  COVID – 19  salgını ile mücadelenin kesintisiz etkin  ve yeterli sayıda personelle yürütülebilmesini teminen  Bakanlık makamından alınan olur ile Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, alınan tedbirler sonrasında sağlık kurumlarına yapılan başvurular nedeniyle, idari izinleri yeniden düzenlediğini açıkladı.

Yazıya göre:

Kadın memurlara, analık izni sonrasında talepleri halinde ücretsiz izin verilecek.

Hamile olan kadın memurlar, bugünden itibaren on iki gün idari izinli sayılacaklar. Yıllık izin isterlerse de bu da karşılanacak

Engelli statüsünde istihdam edilenler bugünden itibaren 12 gün idari izinli sayılacak.

Çalışan eşlerden her ikisi de bakanlık personeli ise ve ilköğretim ve okul öncesinde çocukları varsa yıllık izin talepleri halinde kadın çalışana öncelik verilmek şartıyla hizmeti aksatmayacak şekilde bir planlama yapılarak kurum amirleri değerlendirecek

Şua izinleri amirlerin uygun gördüğü zaman diliminde kullanılacak

Sağlık hizmet sunumunda artan bir ihtiyaç olursa söz konusu izinleri sonlandırılacak, izin kullananlar il dışına çıkamayacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sağlık Bakanlığı personelinin idari izinleri yeniden düzenlendi.
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!