featured

Sağlık Çalışanlarına 15 Aralık Şoku

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Çalışanları Aralık 2019 maaşına bakmalarıyla şoku yaşadılar. 10 yıllık memuriyeti olan  bir TSM çalışanı ebe 2660 lira maaş, 1370 lira sabit ek ödeme toplamda ise 4030 lira ücret aldı. Sağlık Çalışanlarına ( performans) : 0 lira, nöbet parası: 0. Düşük sabit ödeme, sıfır performans,  yüksek vergi….  Devlet memuru ortalama maaşı 4 bin 400 lira iken bir sağlık personelinin bunun 400 lira altında maaş alması kabul edilemez. Ülkemizde  ; dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 2.102,83 TL, Gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer aylık harcamalarının toplam tutarı ise (yoksulluk sınırı) 6.849,62 TL,
Evli olmayan-çocuksuz bir çalışanın ‘yaşama maliyeti’ ise aylık 2.577,94 TL olarak hesaplandı. Bir ebe yada hemşire aldığı 4 bin 30 lira maaşla ev kirasımı ödesin, mutfak alışverişi mi yapsın, çocuklarının üstüne başına giysimi alsın ?

Personel Sağlık

Sağlık Çalışanlarına 15 Aralık Şoku
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!