featured

Sağlık Liyakat-Sen Genel Başkanı Mehmet Demirel’den Memur -Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’a Sert Tepki

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Liyakat- Sen Genel Başkanı Mehmet DEMİREL yapmış olduğu açıklamada:

Memur Sen Konfederasyon Başkanı Ali YALÇIN’a Sert tepki gösterdi. Demirel açıklamasında burası er meydanıdır. Er meydanına pehlivan çıktığı zaman kazanmasını bilmelidir. Eli boş dönmemelidir. Pehlivan minderden Kaçmaz Kaçamaz.!!!

Yıllardan beri Kamu Çalışanlarını temsili noktasında bir adım ileriye gidemeyen, Her toplu görüşmede basın açıklamasında taleplerini çarşaf çarşaf paylaşıp sonra fiyaskoyla sonuçlanmasına vesile olan Memur Sen Genel Başkanı Ali YALÇIN vermiş olduğunuz beyanatta “Toplu Sözleşeme Yasasında ciddi anlamda tamir ve tadilata ihtiyacımız var. Masadaki oturma düzeni, toplu görüşme süresi, tutanak tutma , dayanışma aidatı gibi başlıklarda değişikliğe ihtiyaç var. Bu ertelenemez” açıklamasını esefle kınıyoruz.

Sayın Ali YALÇIN tamir ve tadilata ihtiyaç vardır. Sizin dediğiniz gibi oturma düzeni ile değil kamu çalışanlarının yanında olmak ile birlikte kamu çalışanlarının taleplerini çözüme kavuşturma noktasında kazanım elde eden bir konfederasyona ihtiyaç vardır.

Sayın Ali YALÇIN 2 yılda bir yapılan toplu görüşme sonunda enflasyonun ve vergi diliminin altında ezilen , her ay sonunda ay sonunu zor getiren, Ramazan ve Kurban Bayramlarında ailesi ile buruk geçiren, kamu çalışanlarının yüzlerinin gülmesi için yeni kazanımlara ihtiyaç vardır.

Sayın Ali YALÇIN Uzlaşma kurulunda şayet bir üye fazla temsil edilecekse emeği temsil eden sendika temsilcisi bir üye fazla temsil edilmeli demesi gerekirken Ali Yalçın Sayın Bakan ile yan yana oturmayı , sendikaya üye olmayan 1.5 milyon kamu çalışanlarından para kesilmesini bu kesilen paraların yetkili sendikasına verilmesini talep etmiştir. Yani dayanışma aidatını kendi keselerine verilmesini talep etmiştir.

“Dayanışma Aidatı Dayanışma aidatı toplu sözleşmeden yararlanmak için toplu sözleşme yapan sendikaya o sendikanın üyesi olmayanların ödedikleri aidattır.”

STK ların görevleri üyelerin haklarını tarafsız ilkeli olarak çözüme kavuşturmaktır. Yetkili Konfederasyonun görevi ise her toplu görüşmede Tüm Kamu adına hak ve kazanım sağlamaktır.

Acaba siz bugüne kadar Kamu çalışanları adına hangi kazanımlar sağladınız bu merak konusudur.

Sağlık Liyakat-Sen Genel Başkanı Mehmet Demirel’den Memur -Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’a Sert Tepki
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!