Sağlık Sendikaları İstişare Toplantısı Yapıldı…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

6 Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası tarafından, etkin bir güç ve eylem birlikteliğini sağlamak amacıyla 29 Şubat 2020 tarihinde bir araya gelerek istişare toplantısı yaptılar.

Ülkemizde sağlık ve sosyal hizmet çalışanları iş kolunda faaliyet gösteren 6 sendikanın genel merkez yöneticileri, 29 Şubat 2020 tarihinde Sağlık ve Sosyal Hizmet Sendikaları İstişare Toplantısı adıyla Ankara’da düzenlenen toplantıda bir araya gelmiştir. Yapılan istişare toplantısında; sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının hak, çıkar ve sorunları ile sendikaların geleceği ve mevzuat kaynaklı sorunları ele alınmıştır.

İstişare toplantısına katılan sendikalar, ağırlaşan çalışma hayatı koşullarına ve artan çalışma hayatı sorunlarına karşın; sorumluluk sahibi olanların ilgisiz, yetki sahibi olanların ise yetersiz kaldığı gerçeği üzerinde mutabık kalmışlardır. Ayrıca; sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının birikmiş problemlerine çözüm üretmek, sağlık ve sosyal hizmet politikalarına yönelik projeler üretmek, sağlık ve sağlık çalışanları özelinde her türlü konuyu birlikte müzakere etmek hususlarında fikir birliği sağlamışlardır.

Sendikalar, güçlü bir irade ortaya koymanın sorunların çözümü noktasında kamuoyunda güçlü karşılık bulacağından hareketle; sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının hak ve çıkarlarının korunması, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarının ortak akılla çözümü ve sendikaların karşılaştıkları mevzuat kaynaklı sorunların çözümü için etkin bir güç ve eylem birlikteliği sağlanmasının elzem olduğu kararını almışlardır.

Tüzel Kişilik Genel Başkan Web Sitesi
HUZUR-SEN Murat BÖKÇÜN www.huzursen.org.tr
ONUR SAĞLIK-SEN Özgür İbrahim ÖZÇINAR www.onursagliksen.org.tr
PERSONEL SAĞLIK-SEN Hilal KAYAR www.saglikpersen.org
SAĞLIK LİYAKAT-SEN Mehmet DEMİREL www.saglikliyakatsen.org
SAĞLIK ORDUSU-SEN Hüseyin Ümit GÜRDAL www.saglikordususen.org.tr
TÜM SAĞLIK-SEN Okay ERÖZGÜN www.tumsagliksen.org.tr

Sağlık Sendikaları İstişare Toplantısı Yapıldı…
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!