featured
  1. Haberler
  2. Kamu Haber
  3. Sağlıkçının Son Kalesi. Banka Promosyonu Eşit Ücret Dağılımını Bozmayın!!

Sağlıkçının Son Kalesi. Banka Promosyonu Eşit Ücret Dağılımını Bozmayın!!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Liyakat-Sen Genel Başkan Vekili Murat YILDIZ banka promosyonlarıyla ilgili yaptığı açıklamada;

Sağlık Bakanlığı tarafından verilen talimatta; “Bakanlığımız çalışanlarının aylık ücretlerinin bankalar vasıtasıyla ödenmesi ve buna bağlı olarak birimlerimiz ile bankalar arasında aylık ve ücret ödeme protokolleri yapılmaktadır” denildi.

Sağlık Bakanlığınca konuya ilişkin genel bir çalışma yürütüldüğü belirtilen talimatta “bu sebeple protokol süresi tamamlanan ve yeni sözleşme imzalamamış olanlar ile tamamlanma süresi yakın olan birimleri ikinci bir talimata kadar yeni protokol yapmamaları” istendi.

YILDIZ Belli ki Bakanlık bankalarla kurumları arasındaki ilden İle değişen promosyon anlaşmalarındaki ücret farklılıklarından rahatsız olup Bir düzenleme gerektiğinin farkına varıp el atmıştır. Sağlık çalışanlarının Haklarının korunmasında her ildeki çalışanın biri 40 bin alırken birinin 20 bin almasının önüne geçmiş olur. çalışanlar için Olumlu güzel bir kazanım olur.

Fakat; şunu hatırlatmak isterim ki Hekim sendikalarının promosyon eşit ücret dağılımına aykırı olarak doktorların yüksek maaş aldıklarını bunun karşılığında diğer çalışanlardan yüksek promosyon ücreti alma konusunda çalışma başlattıklarına ne yazık ki şahit oluyoruz.
Sağlıkçının bir bütün olarak eşit bir paylaşım yapılan banka promosyonlarına göz dikmeleri kabul edilemez.

Banka promosyonları Devlet tarafından verilen bir maaş, bir ek ödeme veya teşvik değildir.

Kamu görevlilerinin aylık ve ücretleri, Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğünün (6) sıra Nolu Genel Tebliğinde belirtilen esas ve usuller çerçevesinde bankalar vasıtasıyla ödenebilmektedir. Bu amaçla kamu kurum ve kuruluşları ile bankalar arasında aylık ve ücret ödeme protokolleri yapılmakta, bu protokoller uyarınca verilecek bankacılık hizmetlerinin yanı sıra “promosyon” adı altında ayni ve/veya nakdi ek mali imkânlar da sağlanabilmektedir.

Bu yüzden Hem yetkili ve etkisiz sendikalara he mide hekim sendikalarına sesleniyorum banka promosyonları sağlıkçının eşit pay edildiği tek ücrettir,
ve “SON KALESİDİR” dokunma dokunmayın bu asla kabul edilemez.

Sağlıkçının Son Kalesi. Banka Promosyonu Eşit Ücret Dağılımını Bozmayın!!
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!