featured

TEKİRDAĞ İL TEMSİLCİMİZ NEJLA ALTUNDAĞ SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN TALEPLERİNİ ÇÖZÜME KAVUŞTURULMASI ELZEM BİR HAL ALMISTIR…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ( Sağlık Liyakat -Sen) Tekirdağ İl Temsilcimiz Nejla ALTUNDAĞ gündemi değerlendirdi .
Sağlık Liyakat- Sen 17 Nisan 2019 tarihinde siyasetten uzak, tarafsız, sağlık ve sosyal hizmet kolunda yeni bir sendikal anlayış ile kurulmuştur. Maalesef Sağlık ve Sosyal Hizmet kolunda birçok sorunların kelimelerden öteye gitmemesi saglik çalışanlarımızın nezninde hayal kırıklığına neden olmuştur.
Sağlık ve Sosyal Hizmet çalışanların sorunları benimsenmesi ve çözüme kavuşturulması artık günümüz koşullarına göre elzem bir hal almıştır.
Sendikalar öncelikle iş kollarında çalışanların haklarını gözetmek ve sorunların çözümü noktası çalışmalar yaparak ilgili makamlara sunmak ile görevlidirler.
Yıllardan beri çözümü bekleyen ;
1- 375 Khk daki Sabit Ödemenin  Maaşlara Yansıtılması.
2-Yardımcı  Hizmetli Personelin Genel Idari personeli olarak istihdam edilmesi.
3-Aile Hekimlerinde Görevli Kadrolu olmayan Personelin Kadrolu olarak istihdam edilmesi.
4-Aile Hekimlerinde Görevli Kadrolu olmayan Sözleşmeli tüm personellerimizin iş akitlerinin sonunda ve emekliliklerinde tazminatlarının ödemesi.
5- Aile Hekimliğinde Çalışan Sözleşmeli tüm personelin il dışı tayin hakkını verilmesi.
6-Vatani görevinin bitiminde , 657 devlet memurlarında olduğu gibi, 1 ay içerisinde bağlı bulunduğu , TSM lerde personel ihtiyacina göre öncelik tanınması.
7-Sağlık Bakanlığı ve Bakanlığa  bağlı kurum ve kuruluşlarda görevli tüm personelin Covid 19 testinin  yapılması.
8-Sağlık Bakanlığı  ve Bakanlığa bağlı kurumlarda görevli Şeflerin Adelet Bakanlığındaki şeflerle özel hizmet tazminatı eşit   olması.
Çözüm bekleyen öncelikli taleplerin başında gelmektedir.
Unutulmamalıdır ki sağlık işi ekip işidir. Bütün unvanlar birbirine bağlantılıdır. Bu mesleklerin birbirinden ayırt edilmesi kabul edilir bir durum değildir. koşullarına göre revize edilmelidir. Sağlık Liyakat-Sen olarak sorunların çözümünde yönetim kadromuz ile gece gündüz demeden çalışmalara devam edeceğiz”

Tekirdağ İl Temsilcisi
NEJLA ALTUNDAĞ

TEKİRDAĞ İL TEMSİLCİMİZ NEJLA ALTUNDAĞ SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN TALEPLERİNİ ÇÖZÜME KAVUŞTURULMASI ELZEM BİR HAL ALMISTIR…
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!