featured

Yetkili Sendikanın Açıklamaları SENDİKAL ÜSLUBA  Yakışmıyor !

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Liyakat -Sen Genel Başkan Vekili Murat YILDIZ yaptığı açıklamada;

Yetkili Sendikanın Açıklamaları SENDİKAL ÜSLUBA  Yakışmıyor !
Sayın Sağlık Bakanımıza sosyal medya üzerinden sendikal üsluba yakışmayan açıklamalar hasıl olmaktadır.
Ne yazık ’ki böyle bir açıklamanın 20 yılı aşkın yakın yetkili sendikada  tecrübeli Sendika Genel Başkanı İl Başkanlarından gelmiş olması, asla kabul edilebilir bir durum değildir.
Afyon’da Sağlık-Sen  İstanbul şubelerinin toplantısında konuşan Semih Durmuş  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ yı hedef almış ve açıklamasında
“Bu sağlık bakanı bu çalışanlara sahip çıkmayacak, o yök, o üniversiteler bu sağlık çalışanlarına sahip çıkmayacaklarda o koltuklarda niye oturacaklar.” ifadelerini kullanmış
Aynı toplantıda;
“Anlamazsın, empati yap.” diyerek Bakan Koca’ya seslenen Durmuş, “Milli Eğitim Bakanı öğretmenler için hak alma mücadelesi veriyorken, sen Sağlık Bakanı olarak sağlık çalışanlarının hak alma mücadelesini desteklemiyorsan, bizim vermiş olduğumuz mücadelenin onda birini  vermiyorsan olmaz. Sadece Sağlık Bakanının işi Türkiye’nin covid haritasını yayınlamak değildir. Sağlık Bakanlığı sadece covid bakanlığı değildir”, demişti.

Sağlık-Sen Ankara 1 Nolu Şubesi’nin İl Divan Toplantısı’nda konuşan  Semih Durmuş:


“Bizim söylemlerimizi farklı mecralara taşımak isteyen bir kesimin olduğunun da farkındayım”.
Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği, Sayın Bakanımızın özverili çalışmaları ve sağlık çalışanlarının fedakarlığı ile Türkiye sağlık alanında bir başarı destanı yazmıştır.
Dolayısıyla bizim konuşmalarımızda Sayın Bakanımıza karşı herhangi bir kastımızın olmadığını ve tam aksine Toplu Sözleşme sürecinde sağlık çalışanları lehine verdiği desteği görmezden gelemeyeceğimizin bilinmesini isterim.

Açıklamaları ile ikileme düştüğü açıkça görülmektedir.

Enteresan bir durum ki; Sağlık-Sen Ankara 1 Nolu Şube Başkanı geçmişte  Sağlık Bakanımızı tehdit etmiş ve Semih DURMUŞ sessiz kalmıştı.


Sağlık-Sen Eskişehir Şube başkanı Hüseyin Köksal Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamadasın da sözleşmeli yönetici atamalarına da atıfta bulunarak İnşaat mühendisinden İl sağlık müdürü ve ekibi atama komitesi kurdu dedi.
Sağlık-Sen Eskişehir şube başkanı Hüseyin Köksal Sosyal medya hesabından yaptığı açıklaması ;

14 Mart Yaklaşırken verilecek en iyi müjde Sağlık Bakanı Görevden Affını istemiş olur du ;

Çalışma barışını bozarak tarihe geçti

İnşaat mühendisinden İl sağlık müdürü ve ekibi atama komitesi kurdu

Sahayı bilmeyen kibir abideleri ile rakam istatistik paylaşan bir sağlık sistemi oluştu

En iyi hizmet veren kurum ve sistem iken randevu alınamayan ,hizmete ulaşamayan sistemin hızla geriye gittiği çalışanların işe gelirken isteksiz ayakları geri geri durduğu sisteme dönüştü !

Paydaşlarına saygı duymayan, paydaşları ile paylaşmayan ,sahanın dertlerini dinlemeyen sistemi sayesinde kaş yapayım derken göz çıkartıp vatandaşın en çok şikayet edeceği kurum oldu !

Maske ve hes kodu bittiğin e göre görevden affını bilim kurulu ile beraber isteyebilir İnan bizce sakıncası yok !

Darısı Sağlık Bakanına inşallah ……

Sendikaların asli görevleri üyelerin sorunlarını çözümü noktasında taleplerini devleti yöneten ve problemleri çözen mercilere ulaştırma noktasında yardımcı olmak ve yapıcı bir şekilde hareket etmektir. 
Sizlerin vesilesiyle buradan Semih DURMUŞ ve Yönetimini SENDİKAL ÜSLUBA DAVET ediyorum”.

Yetkili Sendikanın Açıklamaları SENDİKAL ÜSLUBA  Yakışmıyor !
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!