featured

Bankalar Memurun İflasını Verdi!!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Liyakat-Sen Genel başkan Vekili Murat YILDIZ Merkez bankasının bankalar üzerinden almış olduğu karar üzerine açıklamada bulundu;

Merkez Bankası, 16 Mayıs’ta yayımladığı yeni regülasyonla ihtiyaç kredilerinde menkul kıymet zorunluluğu getirmişti. Bu kapsamda Merkez Bankası, kredi kartı belirli bir limitin üzerinde olanlar için kredi kartı vasıtasıyla yapılan nakit çekim ve kuyum harcamalarının kredi türüne yüzde 30 oranında menkul kıymet tesisine tabi olmasını kararlaştırmıştı. Bunun üzerine Bankacılık kaynakları, “Tüketiciler bu nakit avansla ihtiyacını karşılıyordu. Kredi kartından nakit avans çekiyordu. 1,36 faiz oranıyla. Menkul kıymet zorunluluğuyla birlikte çoğu banka, pazartesi gününden itibaren kredi kartından nakit avansı kapattı

Peki bu ne anlama geliyor ; “Zaten zor şartlarda geçimini sağlamaya çalışan tüm kamu çalışanlarının İflasını istemek anlamına geliyor. Günümüzdeki Ekonomi şartlarda geçimini kredi kartlarıyla çevirmeye çalışan kamu çalışanları alınan bu kararla tabiri caizse far tutulmuş tavşan gibi oldu. Bu karardan derhal vazgeçilmezse Memuru çok kötü günler bekliyor.

Karın tokluğuna çalışırken şimdi onu da sağlayamayacak olan memur için bu bir yıkım demek, aile bütünlüğünün huzurun psikolojinin bozulması demek, birkaç ay içinde tüm çalışanlara yansıyacaktır. YILDIZ tüm yetkililere sesleniyorum bu konuda derhal önlem alınmalı Temmuz değil şimdi, bu ekonomi şartlarına uygun bir maaş artışı sağlayarak nefes aldırmalı ve merkez bankasının aldığı bu karardan vazgeçirmelidir” dedi.

Bankalar Memurun İflasını Verdi!!

Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!