Biyolojik Savaşın Askerleri Sağlık Bakanlığı Çalışanları

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Biyolojik Savaşın Askerleri Sağlık Bakanlığı Çalışanlarıdır.
Kim ne derse desin Korana Virüs küresel biyolojik savaşların başlangıcıdır. Bunu Çin Hükümeti bile kabul etti. Artık topla tankla savaş yerine biyolojik virüslerle ekonomi çökertme yoluna gidilmektedir. Biz ülke olarak jeopolitik önemimiz düşünülürse bu tip eylemlere maruz kalmamız büyük olasılıktır. Ülke olarak çok tedbirli olmak zorundayız.
Bu biyolojik mücadeleyi verecek olanlar Sağlık Bakanlığı çalışanlarıdır. Tıpkı asker gibi asker savaşta nasıl harp ediyorsa bu biyolojik mücadele de Sağlık Bakanlığı çalışanları mücadele verecektir.
Bu mücadelede Sağlık Bakanı Kamutanımız İl Sağlık Müdürlerimiz Subaylarımız Hastane Yöneticilerimiz Astsubaylarımız rolünü üstlenmektedir.
Nasıl ki harp zamanı Savunma Bakanı geniş yetkilerle donatılıp fazla fazla harcamak için ödenekler ayrılıyorsa aynı yetki aynı ödenek Sağlık Bakanımıza da verilmelidir. Verilmelidir ki tam mücadele edebilsin.
Sağlık Bakanlığı Korana Virüsle mi mücadele edecek yoksa personel yetersizliği ile mi mücadele edecek yoksa dönmeyen döner sermaye yönetmeliği ile mi mücadele edecek bunların çözümü için ödenek gibi konularla çözülmesi gerekir.
Diğer Konulara gelince
Siz hiç 2 aylık hamile bayan askerin savaşa çıktığını gördünüz mü ?
Bugün grupta bir paylaşım dikkatimi çekti 2 aylık hamile diş hekimi umreden gelen 2 kişiye bakmak zorunda kaldım diye post açtı üstelik umrede protezini kaybetmiş !!!
Yada engeli olan kronik hastalığı olan askerin savaşa çıktığını gördünüz mü ?
Personel yetersizliğinden dolayı Sağlık Bakanlığı yaşa başa engelle bakmadan mecburen mücadele etmesini istiyor.
Yada savaş zamanı karargahta 5 yaşında askerin çocuğunu oynadığını gördünüz mü ?
Hastaneleri dolaşın personeller çocuklarını bırakacak kimse bulamayınca mecburen hastaneye getiriyor.
Harp zamanı ya da ohal durumunda askere veya polise motivasyon olsun diye maaş kalemi içerinde tazminatlar ödenmedi mi ödendi asker ve polis kardeşlerimiz bunu sonuna kadar hakketti. Ama biz haketmedikmi?
Siz hiç ordunun silah üretim tesisleri ya da araştırma geliştirme birimlerinin ödenekleri kıstığını yada oradan çalışan personelin maaşını düşürdüğünü gördünüz mü ?
Evet biz yeni yönetmelikte bu virüs salgınında kilit rol oynacak labr.hekimlerinin katsayını düşürdük.
Oysak ki yapmamız gereken bu salgınlara çare bulacak bu virüsün profilini çıkaracak labr.lara motivasyon ve yatırım yapmaktı.Bu sadece bir tane örnek.
Siz hiç zırh giymemiş modern çağda savaşa çıkacak asker gördünüz mü ?
Bugün hastaneler yeterli dezenfektan ürünleri ve maske bulamamaktan şikayetçi.
Siz hiç savaşta ölüp te şehit olmayan asker gördünüz mü ?
Bu mücadelede Sağlık Bakanlığı çalışanı ölürse ne olur? Görev şehidi tanımı Sağlık Bakanlığı çalışanlarını da verilmelidir.
Uzun lafın kısası Dün dündü. Bugün bugün her şeyin seyri değişti. Savaşlar değişti mücadele edecek adamlar değişti. Yöntemler değişti. Teknoloji değişti.
Bizlerde değişmeliyiz sahayı ve riskleri günümüzün şartlarına göre değerlendirip hakkaniyetli dağıtım yapmalıyız.
Önerimiz
Sağlık Bakanlığına kriz durumlarını aşmak için daha çok yetki verilmeli
Sağlık Bakanlığımız daha çok sağlık personeli alımı yapabilmek için yetki verilmeli.
Bakanlığımıza daha çok ödenek verilmeli ve tıpkı askerler gibi bu biyolojik salgında mücadele edecek Sağlık bakanlığı çalışanlarına askerlerin sahip olduğu 3600 ek gösterge verilmeli
Yine askerlerin sahip olduğu tam zamanlı full 90 gün yıpranma payı verilmeli
Ayrıca maaşımızın bir kısmını döner sermayeden aldığımız için ve hastanelerin gelir durumu düşünülürse tüm sağlık çalışanlarının maaşları genel bütçe tarafından performans gözetmeden ünvana göre tek tip tek kalem maaş ödenmesi gerekir.
Ayrıca Sağlık Bakanımızın virüsle şeffaf bir şekilde başarı ile mücadele etmesi takdire şayandır. Ama bakanımızın uzun süreden beri gelen birikmiş sorunları hızlıca çözüp virüsle mücadelede yoluna devam edebilmesi için en temel kural ödenek ve sağlık personeli alımı yetkisi verilmelidir.
Yukarıda sağlık çalışanı kelimesi kullanmak yerine Sağlık Bakanlığı çalışanları kelimesini kullanmaya özen gösterdim. Bu mücadeleyi doktoruyla, hemşiresiyle, temizlikçisiyle, muhasebecisiyle hep birlikte mücadele etmekteyiz.

Sedat ATLAS

Biyolojik Savaşın Askerleri Sağlık Bakanlığı Çalışanları

Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!