featured

Demirel; Sayın Bakanım Mali Ve Özlük Haklar Tüm Sağlık Çalışanlarımızı Kapsayacak Mı?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Liyakat-Sen Genel Başkanı DEMİREL;

“Mali ve Özlük Hakları ile Çalışmalar Tüm Sağlık Çalışanlarımızı Kapsamalıdır”.
Sağlık Liyakat-Sen Genel Başkanı Mehmet DEMİREL yapmış olduğu açıklamada;

Pandemi süresince özveri ile çalışan sağlık çalışanlarımızın başarısı takdire şayandır.
Gece gündüz demeden mücadele ederek kahramanlık destanı yazan tüm sağlık çalışanlarımızın emekleri ve özveri çalışmaları görmezden gelinmemelidir.
Sayın Sağlık Bakanımız Fahrettin KOCA 02.03.2022 tarihinde Bilim Kurulu Toplantı sonrası yapmış açıklamada; “Özellikle hekimlerimizle, sağlık çalışanlarımızla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Epey bir zamandan beri özellikle özlük hakları dahil olmak üzere, şiddet gibi, sağlık çalışma ortamlarının düzenli hale getirilmesi gibi birçok konuda çalışmalarımız var.
Maaşlar konusuyla ilgili Maliye ve Çalışma Bakanımızla birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Emeklilikle ilgili ise 3600 Ek Gösterge ile bir çalışma söz konusu. Bizim beklentimiz özellikle hekimlerin de hakimlere benzer şekilde emeklilikte korunması. Bu çerçevede bir gayret var. açıklaması ile Sağlık Çalışanlarımız arasında hey can ile karşılanmasına neden olmuştur.”

Sağlık Bakanımızın açıklamasında sağlık çalışanlarımızın mali ve özlük haklarının iyileştirilmesi için yapılan çalışmalar tüm sağlık çalışanlarımızı kapsamalıdır.
Sayın Bakanım banka promosyonları kamuoyunu uzun süredir meşgul etmektedir.
6 ay önce 4 yıllığına 4600 lira veren banka 6 ay sonra nasıl oluyor da 18.200 lira promosyon dağıtıyor.
düşük promosyon ücretini günün şartlarına tekrardan revize edilmesi için sizlerin talimatları doğrultusunda Bakanlık Bürokratları ve anlaşma yapılan Banka Yetkilileri ile gözden geçirilmesi ile adaletsiz dağıtılan banka promosyon ödemesinde farklılıklara ortadan kalkmasına vesile olacaktır.

Sayın hükümetimiz ve özellikle sayın sağlık bakanımızdan talebimiz doktor, ebe, hemşire vb kadrolarda çalışan sağlık personelinin yapmış olduğu iş karşılığında almış olduğu maaşlarının düşük olmasından dolayı ülkemizdeki sağlık personeli akın akın yurt dışında gidiyorlar. Yurt dışına çıkmayı düşünen sağlık personeli dil kurslarında dil öğrenmeye çalışıyorlar.

Doktorlarımızın ülkemizde çalışmak istemediklerini en bariz örneği İstanbul’u tercih eden doktorlardan sadece 6 tanesi Türk kalanı yabancı kökenli doktorlardır.
Özellikle başta doktorlar olmak üzere sağlık çalışanlarına nimet külfet dengesi bağlamında zam yapılmaması halinde yetiştirdiğimiz sağlık personelinin yurt dışına çıkışını hızlandıracak gibi görünüyor. Bu sağlık çalışanlarının yurt dışına çıkışı bilinçli bir şekilde mi yapılıyor bunu düşünmek bile istemiyoruz?
Ülkemizde son on yılda muazzam hastaneler yapıldı hizmete sokuldu.

Böylelikle pandemi sürecini sorunsuz bir şekilde geçirmiş olduk. Bir kısmı şehir hastanelerin yapımı halen devam ediyor. İleri dünya ülkeleri bu sağlıktaki değişim ve dönüşümü gıpta ile izlerken, Doktor ebe hemşirenin olmadığı veya eksik olduğu hastaneleri nasıl çalıştıracak siniz?

Sağlık personeline yapılması gereken zammın yapılamaması bilinçli olarak yapılan operasyon mudur?
Bu beyin göçünün önüne geçilmez ise yarın hastalarımızı muayene edecek doktor bulamayacağımız kaçınılmaz bir gerçektir. Bunu düşünmek bile istemiyoruz.
Özellikle ülkemizin her köşesinde savaşların hüküm sürdüğü bir süreçte doktor ve sağlık çalışanı eksikliği ne demektir?
Devlet yöneticilerimizden bir an önce beyin göçünün önüne geçilmesini aksi takdirde, yapılan hastanelerden yeterince verim alamayacağımız hususunu takdirlerinize arz ediyor ve bir an önce gerekenin yapılmasını talep ediyoruz.

Demirel; Sayın Bakanım Mali Ve Özlük Haklar Tüm Sağlık Çalışanlarımızı Kapsayacak Mı?
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!