featured
  1. Haberler
  2. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler
  3. ERTÜRK ; KAMU ÇALIŞANLARIN TALEPLERİ GÖRMEZDEN GELİNMEMELİ

ERTÜRK ; KAMU ÇALIŞANLARIN TALEPLERİ GÖRMEZDEN GELİNMEMELİ

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala


Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık Liyakat-Sen) Burdur İl Temsilciliği’ ne Burdur Aile ve Sosyal Hizmetle İl Müdürlüğünde görevli Şef Ercan ERTÜRK atandı.
ERTÜRK açıklamasında; Sağlık Liyakat- Sen sendikası 17 Nisan 2019 tarihinde siyasetten uzak, tarafsız, sağlık ve sosyal hizmetler iş kolunda yeni bir sendikal anlayış ile kurulmuştur. İş kolumuzda tüm çalışanların sorunlarının tespiti ve çözümü için gerekli hassasiyetin en ince ayrıntısına kadar çalışılarak, sendikacılık kavramını iş kolumuzdaki çalışanların menfaati doğrultusunda hep birlikte başaracağımıza inanıyorum.
Ertürk; Promosyon, kamu personelinin emek ve ücretlerinden kaynaklanan bir hak olduğu unutulmamalı ve geçmiş dönemlerde yapılan promosyon anlaşmalarda ödenen tutarlar ile yeni yapılan anlaşmalarda ödenen tutarlar arasında büyük farkların oluşması nedeniyle promosyon anlaşmalarının revize edilmesi, revize etmek istemeyen bankalar ile anlaşmanın tek taraflı fesh edilmesi ve ilgili bankanın anlaşma şartlarında ki cezai şartlarının yeni anlaşma yapılan banka tarafından ödenerek kalan tutarın personelin hesabına aktarılması suretiyle kayıpların önlenmesi gerekir.
İş kolumuzda sağlık ve sosyal hizmetler çalışanlarının her daim görevini büyük bir özveri ile 7/24 esasları kapsamında çalıştıkları aşikârdır. Özellikle pandemi döneminde günlerce evine gitmemiş kendi ailelerinden, çocuklarından uzak bir şekilde çalışmışlardır. Bu gayretin eseri olan çalışanlarımızın taleplerine duyarsız kalınmamalıdır.
Kuruluşlarımız için norm kadro çalışması yapılmalı ve sonrasında ihtiyaç duyulan insan kaynağının sağlanması amacıyla yeterli sayıda personel alımı için gerekli süreç başlatılmalıdır. 4/B statüsündeki sözleşmeli personele kadro verilerek sözleşmeli alımın kaldırılması atamalardaki ikiliği ortadan kaldıracaktır.
Sağlık çalışanlarına düzenlenen saldırıların ardı arkası kesilmek bilmiyor. Mevcut yasaların yetersiz olmadığı ancak uygulama noktasında eksiklerin olduğu görülüyor. Bu nedenle yeni düzenlemelerin getirilmesi cezaların caydırıcı olması ve uygulanmasında eksikliğin yapılmaması şiddetin önlemesi için gereklidir..
Ertürk ; Maalesef çalışanlarımız mali bakımdan her geçen gün eksilere inmektedir. Bu konuda özlük ve mali haklarının iyileştirilmesi kurumlar arasındaki adaletsizliğin giderilmesi için lojman, servis, yemek ücreti, denge tazminatı gibi hakların orantılı bir şekilde memurlara ayni veya nakdi şekilde ödenmesi ve tutarlarının güncellenmesi sağlanmalıdır. Yemek ücreti yardımı artık ekmek parasını bile karşılamamaktadır. Şuanda mevcut yemek hizmeti verilen kuruluşlarda 2,07 lira ile 8,44 lira arasında bir yemek ücreti yardımı varken yemek hizmeti alamayan yerlerde çalışanlar bu yardımdan da mahrumlardır. Yemek imkanı olmayan memurlar maddi açıdan dezavantajlı duruma düşmektedir. İfadelerini kullandı.

ERTÜRK ; KAMU ÇALIŞANLARIN TALEPLERİ GÖRMEZDEN GELİNMEMELİ
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!