featured

Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğüyle Banka Promosyonunda Adım Adım Sona Yaklaşıyoruz!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık liyakat-Sen Genel Başkan Vekili Murat Yıldız ve İl Başkanı Hüseyin DURAK, İl Başkan Yardımcısı Mahmut Ulaş İYİBAŞ tüm Kamu Çalışanlarının ekonomisini bir nebze olsun, rahatlatacak banka promosyonlarının, çözümü noktasında adım adım çözüme giden Kırklareli il sağlık Müdiresi Dr. Öğretim Üyesi Çiğdem CERİT’le son durum hakkında fikir alış verişinde bulundular.

YILDIZ “Promosyonların güncellenmesi için 21.04.2022 tarihinde resmi başvurumuzu yapmıştık, fakat banka bu konuda kayıtsız kalarak promosyon güncellemesine olumsuz cevap vermiştir.


Bankanın bu kararı üzerine beklenti içerisinde olan tüm sağlık çalışanlarımızın gözü kulağı il sağlık Müdiresi Dr. Öğretim Üyesi Çiğdem Cerit’e çevrildi.

Bizde üyelerimiz ve tüm sağlık çalışanları adına üstümüze ne düşüyorsa yapmaya ve Sayın CERİT’e bu aşamadan sonra banka promosyonları için ne düşünüyor diye sorduk.

Sağlık çalışanın her daim yanında olan Kırklareli il sağlık müdiresi Dr. Öğretim Üyesi Çiğdem Cerit;

“Sağlık Çalışanları için bankalara yatırılan parasal miktar büyük oranda artmasına rağmen geçmiş dönem itibariyle yapılan anlaşmalar gereği kamu görevlilerine verilen promosyon ödemeleri düşük kalmıştır. Bu çerçevede, yeni yapılan anlaşmalar kapsamında ödenen promosyon ödemeleri ile geçmiş dönem promosyon ödemeleri arasında uçurum oluştuğu gerçeği görülmeli, promosyon ödemelerinin kamu görevlilerinin emek ve ücretlerinden kaynaklanan bir hak olduğu unutulmamalıdır. Ekonomik koşullar ve enflasyon verileri göz önünde bulundurularak, ilgili personellerin ağır ekonomik şartlar altında kalmaması hasebiyle protokolün ilgili banka tarafından güncellenmesi için talep ettik.

Bankanın promosyon güncellemesini olumsuz karşılaması üzerine hukuksal anlamda yapılması ve cayma bedelinin hesaplanması için gereken çalışmalara başladık” dedi

Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğüyle Banka Promosyonunda Adım Adım Sona Yaklaşıyoruz!
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!