featured

Kredi Kartı Olmayan ve Alamayanlara Promosyon Puanları Yatmayacak mı?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık liyakat-sen Genel Başkan Vekili Murat YILDIZ Yaptığı basın açıklamasında Banka Promosyonlarında oluşan mağduriyetlerden bahsetti.

Gün geçmiyor ki yeni mağduriyetler oluşmasın, bilindiği gibi sağlık çalışanlarının ve tüm memurların ekonomik gündemine oturan Banka peomosyonlarında şimdide yeni bir mağduriyet oluşturuldu.

Yetkili Sendika ve Küçük ortağı yaptıkları promosyon anlaşmalarında kredi kartı mağdurlarına bir darbede onlar vurdu. Bağımsız sendikalara Üye olan memurları kendi tekellerine almak için yaptıkları sınır tanımaz, bir gayretle kanunu bile geriye işleterek, yüz binlerce üyenin

%2 baraja ulaşamayan sendika üyelerinin 600 lira ceplerinden alırken, daha bunun enkazı kalkamadan bu kez de memurlara biraz olsun nefes aldıracak banka promosyonlarının puan adıyla parçaya bölünmesi yetmedi, bankalar tarafından kara listede olduğu için kredi kartı yasaklı memurlara bir darbe daha vurdular.

Kredi kartı olmadığı için ziraat bankası tarafından 3800 lira değerindeki puanı yatırılmaması şokuyla baş başa bırakıldı.

Banka yetkililerine hesap kartına yatırılsın diyen üyelerimi zede maalesef sözleşmelerde kredi kartı olma şartı bulunduğunun söylenmesi, gözleri bu sözleşmeyi yapan ortak sendikalara çevrildi.

Allah rızası için tüm sağlık çalışanları ve tüm memurlar adına soruyorum. Bu kadar mı üyelerinizden uzaksınız? bu sözleşmeleri yaparken yüz binlerce memurun kredi kart yasaklısı olduğunu bilmiyor musunuz.

Tamam anladık sizlerin geçim derdiniz yok ama hiç değilse bu mağduriyeti yaşayan memurlar için bir kez doğru bir şey yapsaydınız.

Gidin nasıl düzeltirsiniz bilmem ama düzeltmezseniz, tüm memurların eli iki yakanızda olacak. Dedi.

Kredi Kartı Olmayan ve Alamayanlara Promosyon Puanları Yatmayacak mı?

Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!