featured

SAĞLIK BAKANIMIZA SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN İKİNCİ MEKTUBUDUR…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sayin bakanim corona virüsle mucadelenizde sizi tum saglik calisanlari olarak biz, toplumun tum kesimleri iktidari, muhalefeti ve akli selim düşünen tum dunya ülkeleri. yoneticileri corona pandemisinde sergilediginiz performansi ayakta alkışlıyor.
Bu alkışları mecliste yaptığınız saglik çalışanlarını her firsatta onure ettiniz.Saglik calisanlarinin moral motivasyonlari yukseltme adina bizzat siz ülkemizde her aksam 21. 00 da balkonlardan saglik calisanlarinin halkimizin alkışları ile desteklemesi sizin eserinizdir. Milletimiz ve biz sağlık calsanlari olarak gecenin 02.00 sinde gözleriniz şiş bir vaziyette pandemiden can kayıplarını ifade ederken ağlamaklı yüz ifadenize televizyon başlarında izlerken bizleri ve hayatini kaybeden insanlara verdiğiniz üzüntünüzu lisani halinizden izleyerek bizzat şahit olduk. Size ve ekibinize cefakar sağlık çalışanlarına sonsuz teşekkürler ediyoruz. Saglik çalışmalarımız hertürlü övgüyü hak ediyorlar.

Sayin bakanim bugun anneler günü ve saglik calisanlarinin en az %60 bayan arkadaslarimizdan oluşuyor. Bu vesile ile tum bayan calisanlarimizin anneler gününü kutluyor, sevdikleri ile sağlık sihhat dolu mutlu yıllar diliyoruz… Aksam haberlerde bir hemşire anneyi ve çocuğunu izledim ve duygulandım. Ayni zamanda böyle kahraman bir saglik çalışanı annenin varlığından dolayı Rabbime şükür ettim. Anne pandemi hastanesinde çalışan bir hemşire arkadaşımız. Yaklaşık iki aydır evine gidemiyor. Çocuklarını bagrina basıp kucaklayıp koklayamiyor neden corona virus belasini çocuklarına, eşine ve anne babasina bulastirmamak icin balkondan evin camından sevdiklerine ağlayarak el salliyor. Onlari cok sevdigini kendisinden bir isteklerinin olup olmadigini soruyor. Sevdikleri hemşire kardeşinizin anneler gününü kutluyor. 4 ve 5 yasindaki Çocukları annelerini sevdiklerini ve ozlediklerini soyledikten sonra yaşlarının icabi çikolata vs isteklerini söylüyorlar.

Sayin bakanım simdi sizden sendikamiz ve cefakar ve fedakar sağlık çalışanları adına talebimiz şudur; Hastanelerimizde, Sağlık müdürlüklerinde ve bakanlik merkez teşkilatında her iki çalışandan birisi sağlık çalışanı yani doktor, hemsire , ebe, labaratuvar veya rontgen teknisyeni olduğu yadsinmaz bir gercektir. Bu masa başında geçici görevle iadercilik ve buro memurlugu görevini yapan sağlık çalışanlarını sahada çalışan meslektaşlarının yükünü hafifletmek adına geçici görevlerini iptal ederek, ivedilikle kadrosunun bulunduğu hastanelere yollar mısınız? Bu tur geçici görevler ulkemiz adina yetis insandan istifade edememe adina birer kayiptir. Yetişmiş eleman israfidir.

Ülkemizde en az 105 bin hekim açığını ve bir o kadarda hemşire ve yardimci saglik personeli açığının olduğunu biliyoruz. Sahada çalışan sağlık personelimiz bu pandemi yükünün altinda eziliyorlar ve nöbet üstüne nöbet tutuyorlar. Günün en az 14 saatini ayakta geçiriyorlar. İdari kadrolarda geçici görevle görevlendirilmiş en az on binlerce, doktor, hemşire ebe yardimci saglik çalışanları eger asli görevlerine iade edilirse, bu pandemiyle mücadele elini degil tum bedenini taşın altina gövdesini koyan meslektaşlarına katkısı olmaz mı? Onlarin yüklerini hafifletmez mi?
Sayin bakanım size iletmiş olduğumuz hakli talabimize acilen desteklerinizi bekliyoruz.
Bu vesile ile tekrar tüm annelerin anneler gününü kutluyorum.Saygilarimla …

Mehmet DEMİREL
SAĞLIK LIYAKAT-SEN
GENEL BAŞKANI

SAĞLIK BAKANIMIZA SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN İKİNCİ MEKTUBUDUR…
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!