featured

Sağlık Liyakat-Sen Genel Başkanı Demirel, Bakana mektup yazarak taleplerini sıraladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SAĞLIKÇILARIN SESİ/HABER MERKEZİ

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (SAĞLIK LİYAKAT-SEN) Genel Başkanı Mehmet DEMİREL, sağlık çalışanlarının sorunlarını ve taleplerini Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA’ya elektronik mektup olarak gönderdi.

Sağlık Bakanı Koca’nın kişisel mail hesabını sağlık çalışanlarıyla paylaşmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek mektubuna teşekkürle başlayan Demirel,  6. Dönem Toplu Sözleşme sonrasında, Ocak ayından itibaren taşra teşkilatlarında görev yapan personellerin %20 sabit artıştan yararlandığı halde, Bakanlık merkez teşkilatında çalışanların bundan mahrum bırakılarak mağdur edildiklerini ve bu nedenle sağlık teşkilatlarında çalışma barışının zedelendiğini, çalışanların moral ve motivasyonlarının bozulduğuna dikkat çekti.

SAĞLIK LİYAKAT-SEN Genel Başkanı Mehmet DEMİREL, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya mektubunda şunları yazdı:

“Sayın Bakanım, sağlık  alanında yapılan çalışmalar ve takdire şayan projelerle örnek alınan kurumumuzun, özveriyle ve fedakârca çalışan merkez teşkilatındaki sağlık çalışanlarımızdır.

Sayın Bakanım, Ocak 2022 tarihinde VHKİ kadrosunda taşrada çalışan personel  ile aynı kadroda Bakanlık merkez teşkilatında çalışan bir personel arasında sabit ek ödeme farkı 500 TL’dir. Bu fark 15 Temmuz 2022 tarihinde 700 TL, Ocak 2023 tarihinde ise 1000 TL’ye tekabül edecektir ki ilerleyen yıllarda merkez teşkilatı  ile taşra teşkilatında çalışanlarımız arasında mali kayıplara neden olacaktır.

Sayın Bakanım,  3600 ek gösterge basına yansıyan taslak çalışmalarında sadece hemşireleri kapsamaktadır. Bu taslak çalışması kabul edilemez çünkü 3600 ek gösterge ile ilgili tüm kamu çalışanları arasında ciddi bir beklenti oluşmuştur.

1.derecede çalışan lisans mezunlarının tamamını kapsayacak şekilde 3600 ek gösterge verilmelidir.

Sayın Bakanım, sağlık çalışanlarına yönelik saldırıların katalog suçlara dönüştürülmesi bizi çok mutlu etmiştir. Hatta bu kanun çıktıktan sonra şiddet yok denecek kadar azalmıştır. Bundan dolayı sonsuz teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Bununla birlikte halen pratisyen hekim, uzman hekim ve diş hekimleri için basın önünde yaptığınız zam açıklaması, sağlık çalışanlarına verilecek seyyanen zam mecliste geri çekilmiştir. Bu olayın takipçisi olduğunuzdan eminim. Yapılan çalışmanın ne durumda olduğu bu zammın verilip verilmeyeceği ile ilgili bölümü hakkında bir basın açıklaması ve yasanın çıkmasını tüm sağlık çalışanları beklemektedir.

Sayın Bakanım, motivasyonu çok düşmüş sağlık çalışanlarının en üst amiri olarak, bizim haklarımız size emanettir. Bu emaneti en iyi şekilde koruyup kollayacağınıza eminiz. Bu yüzden bu yasaların bir an önce çıkarılması en büyük dileğimizdir.

Saygılarımızla…”

Sendikası SAĞLIK LİYAKAT-SEN
Genel Başkanı Mehmet DEMİREL,

https://saglikcilarinsesi.com/saglik-liyakat-sen-genel-baskani-demirel-bakana-mektup-yazarak-taleplerini-siraladi/

Sağlık Liyakat-Sen Genel Başkanı Demirel, Bakana mektup yazarak taleplerini sıraladı!
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!