featured

Sağlık Liyakat-Sen Muş İl Temsilciliği Ferhat Akdeniz’e emanet

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son Güncelleme :

18 Şubat 2022 – 17:33

     

Sağlık Liyakat-Sen Muş İl Temsilciliği Ferhat Akdeniz’e emanet

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık Liyakat-Sen) Muş İl Temsilcisi,  Muş İl Sağlık Müdürlüğünde görevli Ferhat Akdeniz oldu.

Sağlık Liyakat-Sen Genel Yönetimi’ne kendisini bu göreve layık gördüğü için teşekkür eden Akdeniz, Muş’ta Sağlık Liyakat-Sen olarak sorunların çözümünde yeni yönetim kadrosu ile gece gündüz demeden çalışmalara devam edeceklerini dile getirdi.

Sağlık Liyakat-Sen 17 Nisan 2019 tarihinde siyasetten uzak, tarafsız, sağlık ve sosyal iş kolunda yeni bir sendikal anlayışı ile kurulmuştur diyen Ferhat Akdeniz şöyle konuştu: “Sağlık ve Sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarını benimsenmesi, çözüme kavuşturulması günümüz koşullarına göre revize edilmesi elzem bir hal almıştır. Sendikaların aslı görevleri temsil ettikleri iş kollarında çalışanların haklarını gözetmek ve sorunların çözümü konusunda çalışmalar yaparak ilgili makamlara sunmakla görevliyiz. Her geçen gün Sağlık çalışanlarımıza şiddetin dozu, fiziksel ve sözel olarak artmaya devam ediyor. Bu mesnetsiz ve pervasız şiddet olaylarına artık dur denmelidir. Çünkü bu durumlar vuku bulduğu müddetçe Sağlık çalışanlarımızın motivasyon ve iş barışının bozulmasına neden olmaktadır. Biran evvel ciddi anlamda önlemler alınmalı ve verilen cezaların caydırıcı olması için somut adımlar atılmalıdır.  Diğer kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan personellerine takdir ve teşekkür belgeleri ile onure edilmesi takdire şayan buluyoruz. Pandemi ile mücadelede, iklim ve hava şartlarında en önde savaşıp görevlerini en iyi şekilde yerine getiren tüm sağlık çalışanlarımıza Onur Belgesi, Teşekkür Belgesi ve Derece Kademe ilerlemesi ile ödüllendirilmesi bir nebze de olsa sağlık çalışanlarımızı onure edecektir. Sağlık Liyakat-Sen olarak tüm sağlık çalışanlarımızın mali ve özlük sorunlarının çözümünde sendikamız her platformda mücadelesini üyelerimizden aldığımız destek ile devam edeceğiz.”HABER49

Sağlık Liyakat-Sen Muş İl Temsilciliği Ferhat Akdeniz’e emanet
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!