featured
  1. Haberler
  2. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler
  3. Sağlık Liyakat-Sen Sağlık Çalışanların Sorunlarını Dile Getirdi

Sağlık Liyakat-Sen Sağlık Çalışanların Sorunlarını Dile Getirdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Liyakat-Sen Sağlık Çalışanların Sorunlarını Dile Getirdi
Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Sağlık Liyakat-Sen Genel Başkanı Mehmet DEMİREL sağlık çalışanlarının sorunlarını anlatan taleplerini Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA’ya mail ortamında mektup gönderdi.
Demirel ; Sayın Bakanım öncelikle şahsi mail hesabınızı sağlık çalışanları ile paylaşıp sağlık çalışanlarının sorunları ile yakinen ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. 
Demirel mektubunda şunları dile getirdi: Sayın Bakanım 6.dönem toplu sözleşme sonrasında 01.01.2022 tarihi itibariyle Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında görev yapan personeller, toplu sözleşmeden kaynaklanan %20 sabit  artış sağlanmış maalesef Bakanlık merkez teşkilatı mahrum bırakılmış ve çalışanlarımız arasında çalışma barışının ve motivasyonların bozulmasına neden olmuştur. 
Sayın Bakanım sizde takdir edersiniz ki sağlık  alanında yapılan çalışmalar ve takdire şayan projelerle katkı sunan birçok alanda örnek alınan kurumumuzun  merkez teşkilatının özverili  fedakar sağlık çalışanlarımızdır. 
Sayın Bakanım  ocak 2022 tarihinde VHKİ kadrosunda taşrada çalışan personel ile aynı kadroda bakanlık merkez teşkilatında çalışan bir personel arasında sabit ek ödeme farkı 500 TL’dir. Bu fark 15 Temmuz 2022 tarihinde 700 TL, Ocak 2023 tarihinde ise 1000 TL’ye tekabül edecektir ki, ilerleyen yıllarda merkez teşkilatı  ile taşra teşkilatında çalışanlarımız arasında mali kayıplara neden olacaktır. 
Sayın Bakanım  3600 ek gösterge basına yansıyan haliyle taslak çalışmalarında sadece hemşireleri kapsamaktadır. Bu taslak çalışması kabul edilemez çünkü 3600 ek gösterge ile ilgili tüm kamu çalışanları arasında ciddi bir beklenti oluşmuştur. 
1.derecede çalışan lisans mezunlarının tamamını kapsayacak şekilde 3600 ek gösterge verilmelidir.
Sayın Bakanım sağlık çalışanlarına yönelik saldırıların katalog suçlara dönüştürülmesi bizi çok mutlu etmiştir. Hatta bu kanun çıktıktan sonra şiddet yok denecek kadar azalmıştır. Bundan dolayı sonsuz teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Bununla birlikte halen pratisyen hekim uzman hekim ve diş hekimleri için basın önünde yaptığınız zam açıklaması, sağlık çalışanlarına verilecek seyyanen zam mecliste geri çekilmiştir. Bu olayın takipçisi olduğunuzdan eminim. Yapılan çalışmanın ne durumda olduğu bu zammın verilip verilmeyeceği ile ilgili bölümü hakkında bir basın açıklamasını ve yasanın çıkmasını tüm sağlık çalışanları beklemektedir.
Sayın Bakanım motivasyonu çok düşmüş sağlık çalışanlarının en üst amiri olarak bizim haklarımız size emanettir. Bu emaneti en iyi şekilde koruyup kollayacağınıza eminiz. Bu yüzden bu yasaların bir an önce çıkarılması en büyük dileğimizdir.
Saygılarımızla…

Sağlık Liyakat-Sen Sağlık Çalışanların Sorunlarını Dile Getirdi
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!