featured

Tüm sağlık çalışanlarının ihtiyaç ve istekleri

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Liyakat-Sen Genel Başkanı Mehmet DEMİREL yapmış olduğu açıklamada ;Göndermiş olduğunuz nazik mektubunuz için, Şahsim sendikam ve tüm sağlık çalışanları adına teşekkürlerimi bir borç bilirim…

Sağlık Çalışanlarımızın adına sendikamızın talepleri ,istekleri ve 39 branş sağlık profesyonellerinin yaşadığı tüm sorunları ve çözümleri de  bellidir.
Sağlık emekçilerinin sahadaki yaşadığı ve talep ettiği sıkıntılar ve çözüm önerileri adına;

SENDİKAMIZ VE TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARININ  İHTİYAÇ VE İSTEKLERİ
DOĞRULTUSUNDA TALEPLERİMİZ MADDELER HALİNDE SIRALANMIŞTIR:

1-Ocak 2022 tarihinde tabip dışı çalışanlarının ek ödemelerine yapılan %20′ lik zamdan sağlık bakanlığında çalışan tabip dışı çalışanlar faydalandırılmamıştır. 14 Mart tıp Bayramı öncesinde Sayın Bakanımızdan, bakanlık merkez teşkilatında çalışan tabip dışı personellerinin tamamını kapsayacak şekilde, sabit ödemelerine,% 20 ‘lik  iyileştirmenin yapılmasını talep ediyoruz.

2- Mart 2022 tarihinde alınacak  olan 10 bin sağlık çalışanı alımında %70 Lik kısmı ebe ve hemşirelerden oluştuğu, yeni alım ve bir önceki alımlarda da açıkça görülmektedir. Sayın Bakanım sizinde mektubunuzda zikrettiğiniz kalan 37 branş için alınacak sayı yaklaşık 3 bin kişiye tekabül etmektedir. 37 branş dağılımına baktığımızda bazı branşlarda beşer onar kişi düşerken bazı branşlarda hiç bir alım olmaması yeni mezunların heveslerini kırmaktadır. Yeni açılan  sağlık lisans ve önlisans bölüm mezunları kendilerini değersiz hissetmelerine sebep olmaktadır.

3- Her yıl eğitim ve öğretim döneminde  bir defa ,”Eğitim ödeneği” gibi tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde 14 Mart tıp bayramında yılda bir defa olmak üzere 3000 TL bayram ikramiyesi şeklinde ödenme yapılmasını talep ediyoruz.

4- Yerel yönetimlerin inisiyatifine bırakılmadan, özellikli diğer kamu personelleri gibi sağlık personellerinin de özellikli personel statüsünde ulaşımlardan ücretsiz faydalandırılması

5- Bakanlık, sağlık müdürlüğü ve hastanelerde geçici görevle yada birer haftalık kurs ve sertifikalarla esas kadrosu ebe hemşire kadrosunda çalışan arkadaşlarımız aslı görevlerine döndürülürse,  meslek tanımı yapılmış sağlık lisans veya ön lisans bölüm mezunlarına alan açılmış olur. Buralardan mezun olduktan sonra  iş arayan ve boşluğa düşen meslektadlarimizin sıkıntıları bir an önce giderilmiş olacaktır. Atama bekleyen  sağlık mezun arkadaşlarımız icin en güzel bir tıp Bayramı hediyesi olacağı kanaatindeyim.

14 Mart tıp bayramının başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm halkımıza ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ederim.

Mehmet Demirel 
Sağlık Liyakat-Sen
Genel Başkanı 

https://www.kamubiz.com/saglik/tum-saglik-calisanlarinin-ihtiyac-ve-istekleri-h12562.html

Tüm sağlık çalışanlarının ihtiyaç ve istekleri
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!