featured

Durak “Kırklareli’nde Liyakat İçin Yola Çıktık”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık Liyakat-Sen) Kırklareli il Temsilciği ’ne, Kırklareli Eğitim Araştırma Hastanesi’nde görevli Psikolog Hüseyin DURAK ve il başkan yardımcılıklarına ise Mahmut Ulaş İYİBAŞ ve İlhan GÜNGÖR Atandı.

İl başkanlığına atanan DURAK ; “Kırklareli’nde Sağlık Liyakat-Sen sendikası ile sağlık ve sosyal iş kolunda tüm çalışanlarımızın sorunlarının tespiti ve çözümü noktasında Şahsım ve yönetimle beraber sendikacılığa yeni bir ivme kazandırmak için üzerimize düşen bütün sorumluluğu hep birlikte aşacağımıza inanıyoruz”.

DURAK ; “Sağlık Liyakat-Sen 17 Nisan 2019 tarihinde siyasetten uzak, tarafsız, sağlık ve sosyal iş kolunda yeni bir sendikal anlayış ile kurulmuştur” diyerek sendikanın yeni bir oluşum olduğunu ifade etti.

DURAK, “Sağlık ve Sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarını benimsenmesi , çözüme kavuşturulması günümüz koşullarına göre revize edilmesi elzem bir hal aldığını ve sendikaların asli görevlerinin ise temsil ettikleri iş kollarında çalışanların haklarını gözetmek ve sorunların çözümü konusunda çalışmalar yaparak ilgili makamlara sunmakla görevli” olduklarını söyledi.

DURAK açıklamaların devamında ise her daim görevlerini büyük bir özveri ile hayatları uğruna önce insan Sağlığını düşünen bütün sağlık çalışanlarımızın taleplerine duyarsız kalınmaması gerektiğini vurgulayarak

Her geçen gün Sağlık çalışanlarımıza şiddetin dozu, fiziksel ve sözel olarak artmaya devam ediyor. Bu mesnetsiz ve pervasız şiddet olaylarına artık dur denmelidir. Çünkü bu durumlar vuku bulduğu müddetçe Sağlık çalışanlarımızın motivasyon ve iş barışını bozulmasına neden olmaktadır. biran evvel ciddi anlamda önlemler alınmalı ve verilen cezaların caydırıcı olması için somut adımlar atılmalıdır.

Pandemi ile mücadelede , iklim ve hava şartlarında en önde savaşıp görevlerini en iyi şekilde yerine getiren tüm sağlık çalışanlarımıza Onur Belgesi ,Teşekkür Belgesi ve Derece Kademe ilerlemesi ödüllendirmesi ile bir nebze sağlık çalışanlarımızı onura edecektir.

Her yıl eğitim ve öğretim döneminde bir defa ,”Eğitim ödeneği” gibi tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde 14 Mart tıp bayramında yılda bir defa olmak üzere 3000 TL bayram ikramiyesi şeklinde ödenme yapılmadır.

Yerel yönetimlerin inisiyatifine bırakılmadan, özellikli diğer kamu personelleri gibi sağlık personellerinin de özellikli personel statüsünde ulaşımlardan ücretsiz faydalandırılması

Bakanlık, sağlık müdürlüğü ve hastanelerde geçici görevle yada birer haftalık kurs ve sertifikalarla esas kadrosu ebe hemşire kadrosunda çalışan arkadaşlarımız aslı görevlerine döndürülürse, meslek tanımı yapılmış sağlık lisans veya ön lisans bölüm mezunlarına alan açılmış olur. Buralardan mezun olduktan sonra iş arayan ve boşluğa düşen meslektaşlarımızın sıkıntıları bir an önce giderilmiş olacaktır. 

Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü maaş promosyon ihalesi günümüz koşullarına göre revize edilmelidir.

2022 yılında Temel gıda maddelerini ve diğer zorunlu ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelen kamu çalışanlarının ekonomik ve sosyal durumlarının çok acil olarak iyileştirilmesi gerekiyor.

Bunun için enflasyonun her ay maaşla birlikte verilmesi, seyyanen zam ve refah payı ile birlikte ciddi bir iyileştirme yapılması ile çalışanlarımız bir nebze artan fahiş fiyatlarla mücadele etme fırsatı bulacaklarını ifade etti.

Durak “Kırklareli’nde Liyakat İçin Yola Çıktık”
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!