featured

SAĞLIK LİYAKAT SEN, MECLİS’E SUNULAN 3600 EK GÖSTERGE İÇİN AÇIKLAMA YAPTI

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
SAĞLIK LİYAKAT SEN, MECLİS’E SUNULAN 3600 EK GÖSTERGE İÇİN AÇIKLAMA YAPTI

SAĞLIKÇILARIN SESİ/HABER MERKEZİ

Sağlık Liyakat-Sen Genel Başkan Vekili Murat YILDIZ, Meclis’e sunulan 3600 ek göstergesi için açıklama yaptı.

Yıllardır gündemi meşgul eden 3600 ek gösterge için düzenlenen Kanun teklifinin Meclis’e sunulduğunu belirten YILDIZ, 4 yıllık yükseköğrenim mezunu sağlık çalışanlarının ek göstergelerinin 3600 olacağının açıklandığını, ancak farklı açıklamaların şaşkınlığa neden olduğunu söyledi.

Memur, V.H.K.İ. Şef, Şube Müdürü vs. gibi Genel İdari Hizmetler Sınıfında çalışan memurların durumu ne olacak, bunlara 3600 ek gösterge verilecek mi verilmeyecek mi? Diye soran YILDIZ, memurları sağlık çalışanlarından ayırmanın doğru olmadığını söyledi.

Sağlık Liyakat Sen Genel Başkan V. Murat YILDIZ‘ın açıklaması şöyle:

“Şimdi soruyorum; Genel idare çalışanları (Memur, VHKİ. bilgisayar işletmeni, Şef, Şube müdürü vs.)  sağlık çalışanı değil mi? Tamam, değil diyelim, o zaman pandemi süreci boyunca izinler iptal olduğunda, tüm kurumlar esnek izin kullanırken memurlara kullandırılmayıp sizler sağlık çalışanısınız diyerek bütünleştirilen Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil çalışanlar, konu 3600 ek gösterge olunca neden ayrıştırılıyor?

Ne değişti de yüksek lisansına kadar tamamlamış, görevde yükselmeyle unvan almış, Şef, Şube Müdürü vs. olmuş memurları ayrıştırıyorsunuz? Bu memurların suçu ne, neden ayrım yapılıyor?  Gelelim yetkili sendika ‘ya; onlarda mı sadece sağlık çalışanlarının sendikası? Eğer öyle ise hakkını arayamayacağı genel idare çalışanlarının üyeliğini neden alıyorlar? Bugüne kadar genel idare çalışanlarına ne kazanım sağladılar?

Bir sözüm de genel idare çalışanlarına olacak. Bunca yıldır sizlerin hakkınızı savunamayan yetkili ama etkisiz ve birlikte hareket ettiği ortak sendikaya üyeliğinizi neden devam ettiriyorsunuz?

Meclise sunulan bu Kanun teklifinden anlaşılıyor ki memurların sağlık çalışanları olarak anılması mümkün görünmüyor!

Bu Kanun teklifinin yeniden ele alınıp bu ayrışmanın önüne geçilmelidir. Yoksa sağlıkta çalışma barışı diye bir şey kalmayacaktır.”

Bunu paylaş:

https://saglikcilarinsesi.com/saglik-liyakat-sen-meclise-sunulan-3600-ek-gosterge-icin-aciklama-yapti/

SAĞLIK LİYAKAT SEN, MECLİS’E SUNULAN 3600 EK GÖSTERGE İÇİN AÇIKLAMA YAPTI
Giriş Yap

Liyakatli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!